דנינו לא חוזר בו

בעקבות דברי המפכ"ל דנינו נגד עלייתם של ח"כים להר הבית, מבהיר דובר המשטרה שדנינו דיבר רק על אלו העולים תוך כדי פרסום תקשורתי.

ישי קרוב , ד' בכסלו תשע"ה

המפכ''ל יוחנן דנינו
המפכ''ל יוחנן דנינו
צילום: פלאש 90

דובר משטרת ישראל מבהיר הערב (רביעי) כי המפכ"ל, יוחנן דנינו, שהביע התנגדות חריפה נגד עלייתם של חברי כנסת להר הבית, לא התכוון לכל חברי הכנסת.

"כל המעיין בתמליל המלא של הדברים שנאמרו", כתב דובר המשטרה, "מבין כי הדברים לא התייחסו באופן כללי לכל חברי הכנסת, אלא רק לחכ"ים המלווים את עלייתם להר הבית בפרסומים בכלי התקשורת ובפייסבוק".

הוא הסביר כי אותם חברי כנסת "יש בהם כדי ללוות ולהתסיס, תוך הצהרת כוונות בדבר שינוי החוק וההסדרים הקיימים בהר הבית, וככאלו הנתפסים ע"י הקיצוניים כסמל לשינוי הסטטוס קוו".

"ההתייחסות הספציפית לחבר הכנסת משה פייגלין הייתה רק כדוגמא למקרה, בו השתמש המפכ"ל בעבר בסמכותו, כדי להגביל כניסתו להר הבית, מאותם טעמים".

בהודעה הובהר כי המפכ"ל איננו מתכוון לחזור בו מהדברים שנאמרו, "להיפך, הוא סבור כי זו חובתו לחזור ולהבהיר כי התנהגות כזאת - גם אם של חברי כנסת, עלולה לסכן את שלום הציבור וביטחונו, וכי אין בכוונתו לאשר זאת".

עוד הוסיף המפכ"ל, כי הוא מתואם לחלוטין בנושא זה, עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, ועם פרקליט המדינה, שי ניצן.

דנינו השתתף אתמול בכנס שדרות ומתח ביקורת על החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לאפשר לאנשי ימין לעלות להר הבית"כל מי שרוצה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית - אסור לו לעלות לשם".

"אסרתי על פייגלין לעלות להר עד שלא היה לי גיבוי מהיועץ המשפטי לממשלה. זו היתה טעות לאפשר לעלות למי שהוא סמל לשינוי סטטוס קוו", טען.