המורים חוזרים ללוות טיולים

ארגון המורים העל-יסודי הודיע כי הוא מבטל את האיסור לצאת לטיולים שנתיים. רן ארז: מחווה של רצון טוב

עוזי ברוך , ה' בכסלו תשע"ה

עיצומים. רן ארז
עיצומים. רן ארז
צילום: פלאש 90

ארגון המורים העל-יסודי הודיע הבוקר (חמישי) כי הוא מבטל את האיסור לצאת לטיולים שנתיים במסגרת בתי הספר, בעקבות הגשת כתב אישום תקדימי נגד מנהל בית ספר בגין מות תלמיד בטיול.

ההחלטה התקבלה לאחר ששר החינוך, שי פירון, התערב בנושא במטרה לפתור את בעיית הבטיחות בטיולים.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שיגר מכתב למורים, שם כתב כי מדובר ב"מחווה של רצון טוב כלפי משרד החינוך ומתוך תקווה שהתערבות השר ומשקלו הסגולי, יפתרו את הבעיה של שמירת חיי תלמידינו ומתן חסינות מתביעות פליליות למורים המלווים את הטיולים".

השבוע הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת את מנהל חטיבת הביניים בישיבת חורב בירושלים, יוסף אליאב, בגין גרימת מותו ברשלנות ב-2010 של הנער אביתר אביבי ז"ל. על אליאב נגזר עונש של 400 שעות למען הציבור וארבעה חודשי מאסר על תנאי.

מדובר בטרגדיה קשה. בחודש מאי 2010 יצאו כ-215 תלמידים מכיתות ז'-ח' בישיבת חורב לטיול בצפון. ביום השני של הטיול התיר אליאב לתלמידים להיכנס לבריכות, ובין ה-80 התלמידים שנכנסו היה גם אביתר אביבי, בן 12.5 דאז, שלא ידע לשחות, מה שהוביל למותו.

אליאב נאשם כי לא בדק את יכולת השחייה של התלמידים טרם נתינת האישור לכניסתם למים, לא יידע את ההורים על כך שהטיול כולל כניסה לבריכה, לא קיבל מהוריהם אישור המתיר להכניסם לבריכה או אישור על כך שהם יודעים לשחות.