תיעוד מרגש
הטבח קשר את גורלם

בשכונת הר נוף בירושלים התכנסו הערב משפחות הנרצחים בטבח. "זידאן סיף ניסה להגן על חפים מפשע שהתפללו לקדוש ברוך לעולם טוב יותר".

חזקי ברוך , ה' בכסלו תשע"ה | עודכן: 10:24

הר נוף, הערב
הר נוף, הערב
צילום: חזקי עזרא

מרגש. בני משפחות הנרצחים בטבח שאירע בשבוע שעבר בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, התכנסו הערב (חמישי) למפגש זיכרון וחנוכת אמבולנס על שמם של חמשת הנרצחים.

קודם למפגש הגיעו בני משפחתו של השוטר הדרוזי זידאן סיף ז''ל אשר הגיע ראשון לבית הכנסת, ירה במחבלים ונהרג בעצמו, הגיעו לביקור ראשון במקום.

המשפחה סיירה בבית הכנסת ושמעה מהלומדים והמתפללים במקום מה בדיוק עשה בנם. לאחר מכן אמר האב, "זה הגורל שלהם, הבן שלי הציל חיים, אני מקווה לבוא לכאן רק בשמחות". הלומדים והמתפללים והרבנים ניגשו לאב והודו לו על המעשה האמיץ שעשה בנו.

"הבן שלך הוא משהו מיוחד", אמרה קרובת משפחה של אחד הנרצחים לאמו של זידאן סיף. ''אין לנו מילים להביע את הצער על זה שהוא נהרג כשניסה להגן על חפים מפשע שהתפללו לקדוש ברוך הוא שיהיה עולם טוב יותר".

רינאל, אלמנתו של זידאן אמרה: ''זכיתי לאהוב אותך ולהיות נאהבת שלך באותה מידה. בכל שיחת טלפון ריגשת אותי עד עמקי נשמתי. אהבתנו הצמיחה את היקר ביותר - תינוקת בת ארבעה חודשים שכל כך אהבת והיית מתגעגע אליה בכל יום". 

המשפחות השכולות חנכו לאחר מכן אמבולנס של ארגון ''החובש הר נוף'' על שמם של הנרצחים - הרב משה טברסקי, קלמן לוין, אברהם שמואל גולדברג, אריה קופינסקי וזידאן סיף הי"ד.טוען....