"תעלול יחצ"ני ופטתי"

סגן ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, מגבה את יו"ר הכנסת ותוקף את המפכ"ל. התנועה למשילות ודמוקרטיה: על דנינו להתנצל.

בני משה , ז' בכסלו תשע"ה

יוחנן דנינו
יוחנן דנינו
צילום: פלאש 90

יוסי דגן, סגן ראש המועצה האזורית שומרון וחברו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יוצא להגנתו מול המתקפה מצד מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו.

"המהלך היחצ"ני של מפכ"ל המשטרה דנינו כל כך שקוף, שזה מביך", אמר הערב דגן לערוץ 7, "ברור שייעוץ תקשורתי גורם למפכ"ל לנסות להסיט את הדיון מכישלון המשטרה שהוא בראש ובראשונה כישלון אישי שלו, לויכוח פוליטי מול חברי כנסת. המשטרה כושלת שוב ושוב בטיפול בפשע ובטרור ברחובות, אבל כמעט תמיד היא גיבורה מול יהודים טובים".

דגן מזכיר את אירועי אלימות של המשטרה בשומרון, "אנחנו זוכרים היטב את ירי כדורי הפלסטיק בתושבי חוות גלעד ואת אירועי האלימות הרבים נגד בני נוער ותושבים במאחזים. ההתקפה נגד יו"ר הכנסת היא תעלול יחצני עלוב, ונסיון שקוף ופטתי להסיט את סדר היום. יועצי התקשורת של דנינו מבינים היטב שהתקשורת הישראלית תשמח לעסוק בויכוח על התנהלות חברי כנסת מהליכוד בתקופת טרום בחירות, ואיננו בוחל בפוליטיקה כדי להסיט מעליו את הביקורת.

המציאות בפועל היא שהמשטרה עוברת על החוק ופוגעת בחופש הפולחן של עשרת אלפי יהודים החפצים לעלות ולהתפלל בהר הבית, המקום המקודש ביותר לעם יהודי".

דגן הבהיר כי דברי דנינו פוגעים בהסברה הישראלית בעולם, "מה שהכי מצער הוא שדברי המפכ"ל נותנים סוג של לגיטימציה להתפרעויות הערבים, בשעה שהוא מפנה אצבע מאשימה דווקא אל חברי הכנסת. בפרלמנטים באירופה ובכלי התקשורת ברחבי העולם מצטטים את דבריו. מן הראוי כי דנינו יחזור בו יתנצל, ואם לא – על השר לביטחון הפנים להעמידו על מקומו".

התנועה למשילות ודמוקרטיה פנתה הערב לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים בדרישה כי יבהירו למפכ"ל יוחנן דנינו שעליו להתנצל ואם לא יעשה כן, יש להעבירו מתפקידו, כדרישת התנועה.

בתנועה מדגישים בפני ראש הממשלה והשר לבטחון הפנים כי "חרף פניית יו"ר הכנסת לשר הממונה על המפכ"ל ועל אף שהדברים הובאו לידיעת מר דנינו, הלה, לא די שלא חזר בו מדבריו אלא אף הבהיר שוב באופן רשמי כי זוהי עמדתו והדגיש כי יפעל לאיסור כניסת חברי כנסת למתחם הר הבית".

במקביל, פנתה התנועה ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין בקריאה לקיים דיון דחוף ולזמן את דנינו כדי לברר כיצד לטפל בהפרת הכללים הדמוקרטיים מצידו.