הקהילות היהודיות יאמצו את משפחת סייף

מנכ"ל OU ישראל ביקר את בני משפחתו של השוטר שנרצח בטבח בהר נוף וסיפר כי הקהילות בארה"ב ינציחו את זכרו.

ישי קרוב , ח' בכסלו תשע"ה

נציגי ה-OU ישראל בבית משפחת סייף
נציגי ה-OU ישראל בבית משפחת סייף
צילום: יח"צ

הקהילות האורתודקסיות בצפון ארצות הברית המשתייכות לארגון ה-OU התקשו להישאר אדישות מול סיפורו של השוטר רס"מ זידאן סייף שנרצח בטבח בבית הכנסת בשכונת הר נוף לפני כשבועיים.

מנכ"ל OU ישראל, הרב אבי ברמן, ויחיאל פישמן - לשעבר סמנכ"ל OU ישראל, הגיעו בימים האחרונים לכפר ינוח שבגליל שם מתגוררת משפחתו של זידאן.

הרב ברמן סיפר לבני המשפחה על הרצון העז של הקהילות מארצות הברית לומר להם תודה ולהשתתף בצערם והוסיף כי "עשרות רבנים של תורמים ושל חברי קהילות שונות ביקשו שאגיע בשמם לומר תודה למשפחה הנפלאה שלכם שגידלה אדם שהקריב חייו למען אחרים".

משפחתו של זידאן סיפרה על דמותו המיוחדת שלו ועל רצונו לסייע תמיד למי שזקוק לעזרה וריגשה את הנוכחים בפגישה. לקראת סיום שיתף הרב ברמן את בני המשפחה בהחלטה כי ארגון OU יסייע ככל שניתן לבני המשפחה ובכלל זה בפעולות ההנצחה למי שהקריב את עצמו למען עם ישראל והוסיף שבעבר שירת עם דרוזים בצה"ל ותמיד ידע שיש ברית בין העמים.

"אבל סיפור נפילתו של זידאן ייצר כעת הרגשה מיוחדת והיא חזקה מכל ידיעה קודמת", הוסיף. לקראת סיום הביקור לימד הרב ברמן את בני המשפחה את משמעות המשפט "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו".