עומד על הרגליים מחלים ומחייך

שמואל גולדשטיין שנפצע בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף שוחרר לביתו. גולדשטיין הודה לצוות הסיעודי ולרופאים על שטיפולו בו במסירות.

אורנית עצר , ט' בכסלו תשע"ה

הגב׳ מארסי נתן עם שמואל גולדשטיין
הגב׳ מארסי נתן עם שמואל גולדשטיין
צילום: דוברות הדסה

שמואל גולדשטיין שנפצע בפיגוע הקשה בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, שוחרר לביתו.

רגע לפני השחרור ביקרה בחדרו בבית החולים הדסה, נשיאת ארגון ''נשות הדסה'' העולמי, מארסי נתן.

"330,000 חברות הארגון ברחבי העולם שולחות לך איחולי החלמה מהירה", סיפרה לו בהתרגשות, "למענכם בנינו בישראל את בתי החולים של הדסה ואין מאושרת ממני לראות אותך עומד על שתי הרגליים, מחלים ומחייך".

גולדשטיין סיפר על השתלשלות האירוע ופציעתו הקשה על ידי גרזן והודה על הטיפול המסור לו זכה בהדסה. היא התעניינה בשלומו של בנו בן ה-12 שהצליח לברוח מבית הכנסת וזחל לרחוב בזמן האירוע ושיבחה את התושיה שהפגין.

לפני כשבוע שיחזר גולדשטיין את רגעי האימה, "הייתי בתפילה, בברכה האחרונה ב'שים שלום' שמענו יריות. כולם קפצו למטה. היריות הפסיקו ואחד המחבלים עשה סיבובים עם הגרזן ונתן מכות, אחד בגב, בראש ובאוזן וראיתי שלמחבל השני נתקע האקדח אז לא  פחדתי ממנו. המחבל עם הגרזן היה עם הגב מולי ואז הפלתי אותו והאקדח נפל", סיפר.

"היה לי נס", הדגיש הרב גולדשטיין, "המחבל השני אמר לי 'לך מפה' ואני הקשבתי לו ויצאתי החוצה ובחור אחד שהציל את החיים שלי נתן לי את החולצה שלו ועטף את הדימום,. נכנסתי לאמבולנס ושמעתי ממנו את היריות''.

בנו של הרב גולדשטיין, מרדכי, שהה עם אביו בתוך בית הכנסת וניצל בנס גם הא מהפיגוע, ''באמבולנס צעקתי 'איפה הבן שלי?' ואז אמרו לי שיש ילד בן 12 שהצליח לברוח. פגשתי את הבן שלי לפני כמה ימים ואני מקווה שהוא יהיה בסדר''.