"כבוד של גיבורים"

המפכ"ל העניק את מגן המצוינות ליחידת המסתערבים של משמר הגבול ביהודה ושומרון. "לוחמים נועזים שפועלים הרחק מאור הזרקורים".

יוני קמפינסקי , ח' בטבת תשע"ה

דנינו עם המסתערבים
דנינו עם המסתערבים
צילום: חטיבת דובר המשטרה

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ביקר היום (שלישי) בבסיס יחידת המסתערבים באזור יהודה ושומרון.

במסגרת הביקור קיבל המפכ''ל סקירה על הפעילות, נפגש עם הלוחמים והתרשם מיכולות היחידה.

"בתקופה בה מרים הטרור ראש בעולם ובארץ יש לעם ישראל על מי לסמוך", ברך דנינו, ''לוחמים אלמונים ונועזים שפועלים ללא חת, הרחק מאור הזרקורים להגן על כל אחד ואחד מתושבי המדינה.

"באתי להביע את הערכתי ותודתי לכם; יחידת המסתערבים איו"ש שפעילותה אינה חשופה לעין הציבורית, עשייתכם ברובה המכריע אינה מתפרסמת ואינה יכולה להתפרסם אך תרומתה לביטחון אזרחי המדינה לא תסולא בפז. בשמם ובשם משטרת ישראל באתי להודות לכם. אני גאה בכם, המשטרה כולה גאה בכם וכך גם הציבור כולו", הוסיף המפכ''ל.

שורה ארוכה של מבצעים ופעילויות שביצעה היחידה הניבה מאות מעצרים מורכבים ומסווגים של פעילי טרור חלקם פסע טרם ביצעו פעילי הטרור את מבוקשם.

היחידה נותנת מענה מבצעי ייחודי בתחומי יהודה ושומרון של התמחות בלחימה בטרור תוך יכולות סיערוב והיטמעות בשטח במתארים שונים. מזה שנים מהווה יחידת המסתערבים כוח שובר שיוויון בלחימה בלתי מתפשרת בטרור ותרומתה אינה ניתנת לשיעור.

בסיום הביקור העניק המפכ"ל למפקד היחידה את מגן מצויינות המפכ"ל על ביצועיה לאורך השנים, התעוזה והחתירה למצויינות. נזכיר כי בטקס העיטורים שנערך בחג החנוכה במעמד נשיא המדינה ריבלין העניק המפכ"ל לשניים מלוחמי היחידה את עיטור המופת על פעילותם במעצר מחבל מבוקש תוך הפגנת אומץ וסיכון חיים.