ג'יל רוזנברג בפייסבוק: הכל בסדר, לא נחטפתי

הצעירה הישראלית-קנדית שהצטרפה לכוחות הכורדים במאבקם בדאע"ש יצרה קשר ראשוני מזה מספר ימים ובכך הזימה את השמועות על חטיפתה.

שמעון כהן , ט' בכסלו תשע"ה

ג'יל רוזנברג
ג'יל רוזנברג
צילום: מתוך הפייסבוק

מצבה של ג'יל רוזנברג, הישראלית – קנדית שהצטרפה למליציה הכורדית בכובאני שבסוריה, לא היה ידוע עד לשעות האחרונות ועל פי פרסומים שונים, בהם גם כאלה של ארגון דאע"ש היא נחטפה ומוחזקת בידי אנשיו ואולם הערב נראה כי הגיע הסוף לשמועות.

רוזנברג יצרה קשר ראשוני מזה מספר ימים ופרסמה הודעה בדף הפייסבוק. מדבריה עולה כי הוא מודעת לדיווחים על חטיפתה, דיווחים אותם היא מגדירה כשטויות.

במסר ששיגרה הודיעה רוזנברג כי לא יצרה קשר עם קרוביה מאחר והמכשיר הסלולארי שלה לא היה איתה, וזאת בשל דאגה לשלומה הביטחוני, אולם כעת, משהגיעה לאזור בטוח יותר היא יכולה ליצור קשר מרגיע עם המערב ועם הוריה ובני משפחתה.

את דבריה חותמת רוזנברג בקריאה 'אחרי' ומזמינה, כך נראה, צעירים נוספים במערב לחבור אליה ליוזמת חיזוקם של הכוחות הכורדיים מול לוחמי דאע"ש.

כאן המקום הזכיר את דיווחה של דלית הלוי בערוץ 7 אודות גל השמועות שפקד דווקא את אנשי דאע"ש עצמם סביב גורלה של רוזנברג. השמועות הובילו לחילוקי דעות באשר לגורל הראוי לה. היו שקראו להוציאה להורג בשחיטה בגללה לוחמת, יהודיה ואישה שביזתה את האסלאם כאשר רמסה ברגליה כרזה אסלאמית. מנגד קראו אחרים לשקול להציל עסקת חילופין עם ישראל, במסגרתה תשוחרר גיל בתמורה לשחרור אסירות פלסטיניות הנמצאות בכלא הישראלי.