"מחמם את הלב לראות את מערכת החינוך באריאל"

שר החינוך סייר במוסדות החינוך באריאל ונפגש עם ראש העיר, שוחח עם צוותים חינוכיים בבתי הספר ועם עם נציגי פרלמנט הנוער בעיר.

אורלי הררי , י' בכסלו תשע"ה

השר פירון באריאל
השר פירון באריאל
צילום: אבנר אוסטר

שר החינוך, הרב שי פירון, ביקר הבוקר (שלישי) באריאל וסייר במוסדות החינוך בעיר. במהלך הסיור נפגש השר עם ראש העיר אלי שבירו, שוחח עם צוותים חינוכיים בבתי הספר ונפגש עם נציגי פרלמנט הנוער.

שר החינוך אמר כי "מחמם את הלב לראות את חדוות העשייה של מערכת החינוך בעיר, המנהלים והמורים מובילים חינוך איכותי וערכי המהווה מודל להשראה עבור התלמידים. למידה משמעותית היא מטבעה למידה חווייתית, המאתגרת את התלמידים ומעוררת את סקרנותם ואני גאה לראות שכאן באריאל מטמיעים למידה משמעותית אמיתית".

בתחילת הסיור ביקר השר פירון במרכז הארצי לפיתוח ערכים ומנהיגות הפועל בעיר. השר נפגש במקום עם תלמידים הלומדים במסלול ההתמחות - "סיירות עם וארץ", ואלה סיפרו לו בהתרגשות על תכנית הלימודים הייחודית. בהמשך, ביקר שר החינוך ביקר בבית הספר הממלכתי – דתי "אור זבולון". השר התרשם מאופיו של בית ספר ושמע מפי התלמידים על החיים המשותפים בבית הספר, חילונים מסורתיים ודתיים, בבית חינוך אחד.

לאחר מכן הגיע השר לגן דולב ולמד מקרוב כיצד ילדי הגן מפעילים רובוטים באמצעות תוכנת מחשב ייחודית, במסגרת התכנית ללימודי רובוטיקה לגיל הרך.

השר חתם את הסיור בביקור בביתם של יעקב ז"ל ואירנה וודיסלבסקי, ניצולי שואה, שהפכו את ביתם ליד זיכרון לשואה ולגבורה. בני הזוג הם זוכי פרס מפעל חיים מ"יד ושם". השר פירון שיבח את תלמידי חטיבת ביניים בעיר אשר אימצו את המקום לפני שנים רבות וסייעו לתרגם לעברית אוסף ייחודי של למעלה מ-400 גלויות מקוריות המצויות בבית.