הוגשה הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות

על ההצעה חתומים 20 חברי כנסת מ-5 סיעות שונות, ובתוכם גם יו"ר תנועת ש"ס, אריה דרעי. "זהו רגע מכונן", אמר יוסי דגן, מיוזמי ההצעה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בכסלו תשע"ה

ההצעה הוגשה
ההצעה הוגשה
צילום: חזקי עזרא

השבוע הוגשה הצעת החוק של ח"כ זאב אלקין וח"כ אורית סטרוק לביטול חוק ההנתקות.

את החוק קידמו משפחות מישובי המגורשים חומש ושאנור המצפים לחזור לביתם בישובים שנעקרו ומקווים למסד את פעילות ישיבת חומש הפועלת מזה למעלה מ- 8 שנים בישוב העקור, במטרה לשמור על המשך אחיזה יהודית במקום.

מי שעומדים מאחורי היוזמה הם יוסי דגן מ"מ ראש מועצת שומרון ומגורש משאנור, ובני גל מגורש מחומש ומהפעילים הבולטים להמשך פעילות ישיבת חומש.

לאחר שיחה שקיימו המשפחות בנושא זה עם יו"ר הכנסת שהבטיח לעזור, ולקדם את הנושא בכנסת, חתמו על החוק למעלה מ- 20 חכי"ם מ- 5 סיעות שונות.

בין החותמים: גם ח"כ אריה דרעי שיש מי שנהגו לראות בו סמן שמאלי במפלגת ש"ס. חותמים נוספים הם חברי הכנסת: יריב לוין, אברהם מיכאלי, ישראל אייכלר, אלי ישי, מאיר פרוש, חיים כץ, משה פייגלין, יוני שטבון, שולי מועלם, מוטי יוגב, ניסים זאב, זבולון כלפה, דוד רותם, ניסן סלומיאנסקי ואחרים.

כאמור הצעת החוק הוגשה השבוע באופן חגיגי ע"י: ח"כ אורית סטרוק וח"כ זאב אלקין, אליהם התלווה יוסי דגן.

דגן אמר לאחר מכן: "זהו רגע מכונן עבור ההתיישבות. עבור המגורשים ועבור עם ישראל. הצעת חוק זו ראוי לה שתעבור, שכן יש לה את היכולת למחוק את הכתם הנורא מההיסטוריה של העם היהודי בארצו. כתם גירוש משפחות מבתיהן על לא עוול בכפן וללא סיבה מוצדקת. גירוש שנעשה למטרות פוליטיות בלבד ולא הביא בטחון ובוודאי לא שלום"

המגורשים מדגישים כי ישובי צפון השומרון בניגוד לישובי גוש קטיף נשארו בשליטה ישראלית ולכן אין כל הגיון או צדק במניעת חזרת המשפחות לבתיהם ולהפרחת הישובים.