ראש הישיבה: אור התורה ידחה את השנאה

יממה לאחר תקיפתו של תלמיד הישיבה במוסקבה, אומרים בסביבתו כי הופתעו שכן זהו מקרה חריג. ראש הישיבה: "אור התורה ידחה החושך".

חיים לב , י"ב בכסלו תשע"ה

אנטישמיות בצרפת צלבי קרס
אנטישמיות בצרפת צלבי קרס
רויטרס

יממה לאחר תקיפתו האכזרית של תלמיד הישיבה במוסקבה בעת שהיה בדרכו לישיבה בה הוא לומד, אומרים בסביבתו כי הופתעו שכן הדבר אינו אופייני לתושבי האזור.

מדובר בשלמה רומנבסקי, בחור ישיבה בן 26, שהיה בדרכו משיעור בבית הכנסת במוסקבה לישיבת 'תורת חיים'. על פי דיווחים מקומיים, בדרך מהרכבת ליעדו באזור העיירה קראטוב, הותקף בחור הישיבה על ידי כנופיה של 3 צעירים ממוצא טאג'יקי. הוא פונה במצב בינוני לבית חולים באזור כשהוא סובל משברים בלסת ובאף, כתוצאה מהאלימות שננקטה כלפיו.

ראש ישיבת 'תורת חיים', הרב משה לבל צוטט הבוקר בעיתון החרדי 'המבשר' כאומר כי "מדובר במקרה יוצא דופן, אנו לא יודעים כמעט על מקרים שכאלו. המשטרה עושה מאמצים מרובים בכדי לאתר את התוקפים. התשובה שלנו לכך היא בהגברת אור התורה שידחה את החושך ואת השנאה ויגן על יהודי רוסיה".

המשטרה המקומית חוקרת את נסיבות התקיפה, ומנסה לאתר את החשודים. בסיוע מרכז החסד במוסקבה הועבר אתמול הפצוע לאשפוז בבית חולים מתקדם במוסקבה, שם יקבל טיפול נאות.