"פתיחת המפקד תחזק אותנו כמפלגת שלטון"

אביחי בוארון, אחד מהמתמודדים בפריימריז בבית היהודי: מפקד יחזק את מעמדנו כמפלגה שכוללת את כל חלקי הציונות הדתית.

עדו בן פורת , ט"ז בכסלו תשע"ה

אביחי בוארון
אביחי בוארון
צילום: יח"צ

אביחי בוארון, מנכ"ל תנועת ''מעייני הישועה'' המתמודד בפריימריז לרשימת הבית היהודי ביקש הבוקר (שני) ממנכ"ל המפלגה ניר אורבך לפתוח את המפלגה למתפקדים חדשים לקראת הפריימריז שייערכו בשבועות הקרובים.

"לאור העובדה כי בין המועמדים לרשימה החדשה ניתן למצוא מועמדים חדשים רבים, נראה כי מן הצודק והראוי לפתוח את המפקד למתפקדים חדשים", הסביר בוארון, ''וודאי בהתחשב בגידול המשמעותי שצופים למפלגה הסקרים הנוכחים, פתיחת המפקד תחזק את הבית היהודי כמפלגת שלטון''.

''על מנת שגדילתה האלקטורלית הצפויה של המפלגה תבוא לידי ביטוי גם במתפקדיה ובנציגיה בכנסת, יש לפתוח את השורות למפקד חדש, בדומה למתרחש במפלגות הגדולות האחרות. רבים מהמתמודדים החדשים פונים לקהלים שונים ומגוונים, שלחלקם אין ייצוג הולם בין המתפקדים הקיימים, דוגמת הציבור המסורתי בפריפריה ובשכונות".

בוארון טוען כי מניעת האפשרות להתפקד למפלגה מאותם הקהלים תביא להדרתם משורות המפלגה ותשלול מהם את הזכות להביע את עמדותיהם, דעותיהם והשקפת עולמם באמצעות מימוש זכות הבחירה. "מהיכרותי את השטח, רבים מהם חשים בנתק מזה עשרות שנים מהמפלגה, והחלטה שלא לאפשר להם להתפקד למפלגה ולבחור בנציגיהם לרשימה, עלולה להביא להעמקת הנתק הקיים ולאובדן קולם האלקטורלי, זאת בעוד שהם מבקשים לקחת חלק בפעילותה ורוצים להשמיע את קולם בנוגע לנושאים החשובים הנמצאים על סדר היום לקראת הבחירות הצפויות".

בנוסף מדגיש בוארון כי "פתיחת השורות למתפקדים חדשים תחזק את מעמדה של הבית היהודי, הן בקרב הציבור הכללי והן בקרב המתפקדים, כמפלגה שכוללת ייצוג לכל חלקי הציונות הדתית ללא כחל ושרק. זאת בניגוד למתרחש במפלגות וסיעות אחרות בהן נקבעת רשימת המועמדים באמצעות ועדה מסדרת או מרכז מפלגה".