נעם פדרמן: לא פראייר, אתבע את ''בצלם''

ארגון השמאל הקיצוני הפיץ סרטון בו נראים מתיישבים בחברון משחיתים רכוש כנקמה על טרור האבנים. פעיל הימין: צילומים ערוכים וחתוכים.

עדו בן פורת , ט"ז בכסלו תשע"ה

פדרמן
פדרמן
פלאש 90

ארגון השמאל הקיצוני ''בצלם'' הפיץ היום (שני) סרטון בו נראה צערי ערבי מיידה אבנים לעבר רכב סמוך לכניסה ל''ציר המתפללים'' בחברון.

בתגובה ליידוי אבנים, יצאו מהרכב שני יהודים וניסו לרדוף אחר הערבי שאחראי למעשה. לטענת ''בצלם'', הם לא הצליחו לתפוס את הצעיר והשחיתו רכוש ערבי שהיה במקום. ''הם החלו ליידות אבנים וניפצו את שמשותיהן של מכוניות שחנו בסמוך. בנוסף השחיתו המתנחלים מספר קרטוני ביצים שבעל מכולת פלסטיני באזור הגיע לאסוף מהמחסום'', טוענים בארגון השמאל הקיצוני.

פעיל הימין נעם פדרמן שנראה בסרטון מסר בתגובה כי ''מדובר בצילומים חתוכים וערוכים ובכוונתי לתבוע את אנשי הארגון שהסתירו בכוונה את החלק שבו נראים ערבים זורקים אבנים על ג'יפ צה''לי - הגיפ בורח, זורקים אבנים לעבר אוטובוס - האוטובוס בורח. זורקים אבנים לעברי - אני לא פרייאר.

''כאשר זורקים לעברי אבנים לא אתן את הלחי השניה", הבהיר, ''כל פעילותי נעשתה להגנה עצמית ואתבע את אנשי 'בצלם' בגין לשון הרע. כמו כן מוזר בעיני שצלמת 'בצלם' הייתה במקום. מעריך שהיה תיאום בין זורקי האבנים לצלמת".