יגאל דילמוני יתמודד על מקום בבית היהודי

פרסום ראשון. יגאל דילמוני, סמנכ"ל מועצת יש"ע, יתמודד על מקום ברשימת "הבית היהודי".

עוזי ברוך , י"ז בכסלו תשע"ה

יגאל דילמוני
יגאל דילמוני
עצמי

סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, יודיע בשעות הקרובות על התמודדותו בבחירות המקדימות במפלגת "הבית היהודי".

דילמוני (44), יליד רעננה, למד בישיבת בני עקיבא נחלים ובישיבת ההסדר בנווה דקלים שבגוש קטיף. דילמוני היה מחניכי המחזור הראשון של מכינת בני דוד בעלי, בשנת 1989 הוא התגייס לגדוד 890 של חטיבת הצנחנים והוא ממשיך להתנדב עד היום ביחידת צנחנים במילואים.

לאחר נישואיו התגורר בנווה דקלים שבגוש קטיף ובהמשך היו הוא ורעייתו בין המשפחות הראשונות שעלו להתיישב באבני חפץ שבשומרון.  דילמוני הוא בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת בר אילן בלימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה ושימור נופים ואתרים.

מאז שנת 2010 משמש דילמוני כסמנכ"ל ההסברה של מועצת יש"ע והיה סגנו של נפתלי בנט בעת שזה שימש כמנכ"ל מועצת יש"ע. במסגרת תפקידו ייסד דילמוני את מערך סיורי ההסברה של מועצת יש"ע והביא מאות אח"מים, עיתונאים, פוליטיקאים ומעצבי דעת קהל לסיורים בהתיישבות ביהודה ושומרון.

דילמוני פיתח את מרכז המחקר והמידע של יש"ע, ערך הכשרות לאנשי הסברה ויסד לפני ארבע שנים את כנס יש"ע להסברה ותקשורת שאליו מגיעים מדי שנה מאות אישי ציבור ותקשורת. בשנים האחרונות שימש דילמוני כפנים התקשורתיות של מועצת יש"ע, נתן עשרות ראיונות לכלי התקשורת והשתתף בעימותים רבים מול ראשי ארגוני שמאל.

דילמוני היה ממקימי רשת כפרי הסטודנטים ביהודה ושומרון ובין היתר היה ממובילי הקמפיינים לעצירת הקפאת הבניה ביו"ש, המאבק נגד שחרור מחבלים ונגד יוזמת מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט מסר "אני מברך את יגאל דילמוני על הצטרפותו להתמודדות בבית היהודי ומאחל לו הצלחה. יגאל הוא איש עשיה ראוי ששימש בתפקידי מפתח רבים בהתיישבות. אני מכיר אותו היטב מתקופת עבודתנו המשותפת במועצת יש"ע שם הוא ניהל את מערך ההסברה, פעל בהצלחה לקידום ההתיישבות תוך ראייה רחבה והוכיח יכולות ביצוע מרשימות. אני מאחל לו הצלחה יחד עם שאר מתמודדי הבית היהודי״.

במוצאי שבת הודיע הרב הצבאי לשעבר תת-אלוף במיל' אביחי רונצקי (63) כי יתמודד בפריימריז לרשימת מפלגת הבית היהודי לכנסת. הרב רונצקי מונה בשנת 2006 לתפקיד הרב הראשי לצה"ל ולאחר שיחרורו הקים את המנהלת לזהות יהודית ועמד בראשה.

בתוך כך עדין נמשכות השיחות בין מפלגת הבית היהודי לאיחוד הלאומי - תקומה בניסיון למזג בין השתיים. בראיון ליומן ערוץ 7 אמרה יו"ר סיעת הבית היהודי, חברת הכנסת איילת שקד, כי השיריונים במפלגה צפויים להסדיר את שילובן של מפלגות הציונות הדתית לרשימה אחת.

מדבריה של שקד עלה כי השמועות מעט מוקדמות מידי אם כי נראה שהאיחוד בהחלט מעבר לפינה. "לפני שהשר בנט יצא לארה"ב הייתה שיחה טובה עם השר אורי אריאל. הם קבעו להיפגש מייד אחרי שיחזור. הוא צפוי לחזור ביום חמישי והשיחות יימשכו", היא אומרת ומעריכה כי עד סוף השבוע יושלמו פרטי האיחוד.