דניאלה וייס: חייבים מנהיגות ימנית חזקה

דניאלה וייס מזהירה כי מול שאיפותיו של הרצוג למסור את יהודה ושומרון, צריכים להעמיד אופציה לאומית אמיצה. "זו שעה קריטית".

בני טוקר , י"ז בכסלו תשע"ה

דניאלה וייס
דניאלה וייס
הלל מאיר

דניאלה וייס, חברת בהנהלת תנועת ההתיישבות נחלה, מזהירה כי מול הנהגת השמאל שתרצה לחתום על הסכם מדיני עם אבו מאזן למחרת הבחירות, חייבים להעמיד מנהיגות ימנית חזקה.

"זו שעה קריטית", אומרת וייס בראיון ליומן ערוץ 7, "אני בעד אחדות שמגיעה לפסגות גבוהות של ציונות וגאווה לאומית ואי תלות בגויים אבל לא בעד אחדות מלאכותית. כדי לנער את המערכות חייבים שתהיה מודעות ציבורית שתעמיד את הדגל של ארץ ישראל במוקד הדיון".

לדבריה, הרצוג כבר הכריז שלאחר בחירתו הוא ייפגש מיד עם אבו מאזן ברמאללה, "הם רוצים למסור את ארץ ישראל ולוותר על לב הארץ. לכן דווקא עכשיו אנחנו, במסגרת הנהלת תנועת נחלה רוצים לתת דחיפה אמיתית לעלייה ליישוב חדש, אנחנו רוצים לראות את כל צמרת הליכוד עולה על הבמה בישוב החדש 'אביתר', על שם אביתר בורובסקי הי"ד, ומכריזה שממשלת ישראל הימנית תעלה על ראש שמחתה את המשך המהלך הציוני הבריא של הקמת יישובים ופריסה התיישבותית מקפת על כל מרחבי יו"ש ואז אני בהחלט מעדיפה ימין שהוא לפחות משתדל בכיוון של ארץ ישראל, מאשר אלה שבוגדים בארץ ישראל".

היא קראה לכל הגופים החוץ פרלמנטרים להיות שותפים פעילים במערכת הבחירות, "אני מצפה מכל הגופים החוץ פרלמנטרים למשוך את הימין לסדר יום אמיתי סביב המפעל הציוני והקמת יישובים חדשים כפי שהיה בתכניות מתקופת שמיר".