"בוקר טוב אדוני שר הביטחון"

סמנכ''ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני, מהמתמודדים בבית היהודי, עונה לשר משה יעלון: רוצה בניה ביהודה ושומרון? תתפלל להצלחתנו.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ה

יגאל דילמוני
יגאל דילמוני
עצמי

יגאל דילמוני, סמנכ"ל מועצת יש"ע המתמודד בפריימריז לרשימת הבית היהודי, הגיב הבוקר (רביעי) לדבריו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לפיהם הוא רוצה לבנות ביהודה ושומרון אך אינו יכול לעשות זאת בגלל הממשל האמריקני.

"בוקר טוב אדוני שר הביטחון. שמחתי לשמוע שאתה מאוד מאוד רוצה לבנות ביהודה ושומרון. ממש חולם", כתב דילמוני בדף הפייסבוק שלו והוסיף "אני מבין אותך. אתה 'רק' שר ביטחון. אין לך שום סמכות. ועדת התכנון של המינהל האזרחי שלא התכנסה כמעט שנה, הרי בכלל לא קשורה אליך. כלום".

דילמוני הוסיף "מר יעלון, בוא נישא תפילה משותפת להצלחה גדולה של הבית היהודי בבחירות. כשנהיה גדולים וחזקים, אני מבטיח שנגשים לך את החלום". לפרסום בדף הפייסבוק שלו צירף דילמוני תמונה של יעלון על רקע בתים באחד מיישובי יו"ש וכתב: "בתמונה - יעלון ובניה ביהודה ושומרון וזו לצערנו רק הדמיה כמובן".

שר הביטחון שוחח אמש עם תלמידי ישיבת מקור חיים שבגוש עציון, והתייחס בין השאר ליחסים עם וושינגטון סביב סוגיית הבנייה ביהודה ושומרון. בהקלטות שהובאו בגלי צה"ל נשמע יעלון עונה לאחד התלמידים ששאל "למה קיימת הקפאה בהתיישבות?". יעלון השיב כי ממשל אובמה חוסם את הבנייה, "אבל לא לעולם ישאר הממשל הזה".

"אני מאוד רוצה לאשר את התוכניות ולבנות יותר - כעת הנושא הזה גורר תגובה קודם כל מהאמריקנים, ואחר כך איומים מגורמים שונים", הוקלט יעלון אומר, "לכן אנחנו מאוד מאוד נזהרים לא למתוח את החבל יותר מדי. אני מקווה שזה זמני, כי כעת יש ממשל מסוים בארצות הברית, ארצות הברית הובילה את הקו. לא לעולם ישאר הממשל הזה ואני מקווה שזה זמני".