המשפחה השכולה: אין נחמה

אחיו של אחד הנערים שנרצחו על ידי אבו עין אומר היום "אין לי תחושת נחמה כשאני רואה כיצד הרוצח הנאלח הזה זכה להגיע לגיל מבוגר".

ישי קרוב , י"ח בכסלו תשע"ה

אבו עין דקות לפני מותו בהפגנה סמוך לשילה
אבו עין דקות לפני מותו בהפגנה סמוך לשילה
צילום: רויטרס

ירון להב, אחיו של בועז להב ז"ל שנרצח יחד עם חבירו דוד לנקרי ז"ל על ידי זיאד אבו-עין התייחס למותו היום באזור רמאללה.

נזכיר כי להב ולנקרי נרצחו בפיגוע טרור שבוצע בשליחותו של אבו עין. בערב ל"ג בעומר תשל"ט התפוצץ מטען חבלה בפח אשפה בטבריה. בועז להב נהרג במקום, ודוד לנקרי נפצע קשה וכעבור זמן קצר נפטר בחדר המיון.

ירון להב אומר היום לארגון 'אלמגור' כי מותו של אבו עין היום מהתקף לב לאחר שהתעמת עם חיילי צה"ל איננו מנחם את המשפחה, "אבל יש בכך סוג של סגירת מעגל".

"מזעזע לראות כיצד אויבינו ממנים רוצח ילדים לשמש אצלם כשר וכמנהיג", אמר להב והוסיף "אין לי תחושת נחמה כשאני רואה כיצד הרוצח הנאלח הזה זכה להגיע לגיל מבוגר ולמות מהתקף לב מבלי להיענש כראוי על רצח ילדים חפים מפשע".

זיאד אבו עין מת בצהריים בבית חולים ברמאללה לאחר שהתעמת עם חיילי צה"ל בכפר תורמוס עיא, בזמן הפגנה נגד היישוב עדי עד בבנימין.

בצה"ל מעריכים שהשר הפלסטיני מת כתוצאה מהתקף לב. וגורם צבאי אמר אחר הצהריים כי בסרט שצולם במקום השר נראה מחזיק את ידו על צידו של החזה ואז נופל. הפרמדיקית ביצעה בו טיפול ראשוני והוא נלקח לבית חולים שם נקבע מותו.

"אנחנו נערכים למשמעויות מהאירוע הזה וצה"ל פנה לפלסטינים כדי לעזור בחקירת ונתיחת הגופה אך עד כה לא נתקבלה תשובתם". הקצין שולל את הדברים על ביטול התיאום הביטחוני ואומר כי לא נתקבלה כל אמירה על כך.