18,000 תלמידי החמ"ד יסיימו את הרמב"ם

18,000 תלמידי החמ"ד יסיימו הערב את מחזור לימוד הרמב"ם היומי. ראש הממשלה: הרמב"ם משמש להכרת שורשינו ולנתב את מהלך חיינו.

ישי קרוב , כ"ב בכסלו תשע"ה

אברהם ליפשיץ בנוף איילון
אברהם ליפשיץ בנוף איילון
יוני קמפינסקי

אירוע מיוחד לסיום הרמב"ם היומי ייערך הערב (ראשון) בהיכל "מנורה" (נוקיה לשעבר), יחד עם גמר חידון הרמב"ם.

18,000 תלמידי החינוך הממלכתי-דתי בכל הארץ יסיימו את מחזור לימוד הרמב"ם היומי והעולים יתבקשו לענות בין השאר גם על שאלת ראש הממשלה.

בנוסף תוקרן ברכתו של ראש הממשלה בה הוא מדגיש את גדולתו של הרמב"ם, ומאפיין את חשיבותו העצומה, "הרמב"ם הוא אחד מהוגי הדעות הגדולים שקמו לעם ישראל, והספרים שלו הם נכס תרבותי אדיר לעמנו, ואגב גם לאנושות כולה".

בהמשך הסרטון אף מעודד רוה"מ את התלמידים לעסוק בלימוד תורת הרמב"ם: "אני שמח שאתם לומדים ומשקיעים בלימוד משנתו של הרמב"ם, כי זה נכס שמשמש אותנו לא רק להכרת שורשינו, אלא גם לנתב את מהלך חיינו בהמשך".

לקראת סוף דבריו אף חלק נתניהו עם התלמידים סיפור משפחתי אישי: "אני רוצה שתדעו שלפני כשנה, כשהיה לי יום הולדת, הילדים שלי בחרו לתת לי את אחד מספריו של הרמב"ם, ואמרו: 'אבא, זו המתנה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת לך'".

מנכ"ל הרמב"ם היומי, מיכאל אדרי, אמר כי "מחזק ומרגש לראות את ברכתו הכנה של ראש הממשלה. נתניהו, כמי שמגיע ממשפחה שמחוברת היטב וחזק למסורת ישראל, מעריך ומוקיר את מורשתו של הרמב"ם, ולא בכדי. יצירתו המפוארת זוכה לשבח מקיר אל קיר בעולם היהודי. משמח ומפעים אותנו לראות את מגוון האנשים הרב שמתחבר ללימוד הרמב"ם היומי- ממש לכל רוחב ואורך הקשת הישראלית"​.