במותה ציוותה את שמחתה

לרגל חג החנוכה התקיימה בחמדת הדרום הרצאה מרגשת של ברוריה רבינוביץ' שבתה דסי נפטרה מסרטן לאחר התמודדות ממושכת.

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ה

ברוריה רבינוביץ'
ברוריה רבינוביץ'
צילום: יח"צ

במכללת חמדת הדרום האקדמית לחינוך בשדות נגב בראשות פרופ' אבי לוי נערך היום (ראשון) מפגש העצמת נשים לכבוד החנוכה במסגרת פרויקט בימת חמדת המתקיים אחת לחודש במכללה.

במהלך המפגש שמעו המשתתפות את סיפור חייה האישי של ברוריה רבינוביץ', שבתה דסי נפטרה לאחר התמודדות ממושכת עם מחלת הסרטן.

דסי ז"ל התפרסמה בעקבות השיר והספר שכתבה וראה אור לאחר מותה "עיגולי השמחה של דסי" שם ערכה יומן המתאר את האופטימיות האינסופית שאפיינה אותה על אף ההתמודדות הקשה עם מחלת הסרטן. הספר והשיר היוו חיזוק משמעותי למשפחתה של דסי וכן לאלפי בני נוער שנחשפו אליו.

ברוריה רבינוביץ' דיברה על השקפת חיים אופטימית ועל ההתמודדות עם מחלת הסרטן. במהלך שיחתה היא סיפרה על המפגשים המיוחדים והיומיומיים של דסי עם אנשים וחולים, על השמחה שהעניקה להם בחייה הקצרים, על דרך ההתמודדות המיוחדת שלה, כוח חיים וניצול כל רגע. במהלך המפגש הוקרנו סרטוניה השונים של דסי והושמעה הקלטה של השיר עיגולי השמחה.

ד"ר צביה בר שלום, סגנית נשיא המכללה ורכזת סטאז' נשאה דברים על העוצמה הנשית גם בחנוכה ועל כך שעל פי מדרשים בתו של מתתיהו היא שהובילה לכך שהמרד יחל ולכן גם נשים חייבות במצוות החג. עוד הוסיפה בר שלום כי "כנשים אנחנו יכולות להבין את הכוח שבתו של מתתיהו הייתה צריכה לגייס לצורך מעשה שכזה. כך גם לגבי גבורתה של דסי שהפיצה את האופטימיות והשמחה שלה לכל עבר גם בימים שהדבר לא היה פשוט כלל".