בוארון: נוביל להנהגת המדינה

"אם בסופו של יום תתפצל תקומה מהבית היהודי אנחנו נבנה את המחנה האמוני-תורני בבית היהודי", אמר בוארון במפגש עם רבני קהילות.

ידידיה בן אור , כ"ב בכסלו תשע"ה

בוארון במפגש. היום
בוארון במפגש. היום
צילום: יח"צ

אביחי בוארון, יו"ר תנועת מעייני הישועה המתמודד בפריימריס מטעם הפורום האמוני-חברתי בבית היהודי, נפגש היום (ראשון) עם עשרות רבני קהילות בירושלים.

במפגש התייחס בוארון לתוכניותיו במידה שתקומה והבית היהודי לא ירוצו במשותף בבחירות הקרובות.

"אני מבין את חבריי בתקומה הדורשים יחס של שווים בהנהגת סיעת הבית היהודי, אני מבין את דרישתם לשריון מקומותיהם בכנסת הבאה ואני מבין את דרישתם ליצירת מצע רעיוני משותף לשתי המפלגות, תקומה והבית היהודי", ציין בוארון.

לדבריו, "ייתכן שהדברים היו צריכים להתנהל אחרת. ייתכן שתהליך הברור והמגעים בין הצדדים צריכים עיון. יחד עם זאת תהיה זו בכיה לדורות אם אכן בסופו של דבר יתפצלו הסיעות וייוצר קרע בציונות הדתית. המכנה המשותף בין הגופים הללו רב לאין ערוך על המפריד אם בכלל".

לשאלת אחד מרבני הקהילות בדבר היתכנות הגדלת הגוש הדתי לאומי במקרה של ריצה נפרדת השיב בוארון כי אכן יש צדדים לכאן ולכאן.

עם זאת לדבריו, "החילוק הזה ירחיק אותנו מאוד מהמקום בו אנחנו נמצאים, מרחק נגיעה מהנהגת המדינה, עמדה בה הציונות הדתית לא הייתה מעולם. האם אנחנו לא קולטים את גודל השעה?! האם אנחנו לא קולטים את עומק האחריות שיש לנו כלפי עם ישראל?! האם אנחנו מבינים שמשרד הביטחון בידיים שלנו פירושו פיתוח ההתיישבות ביו"ש בצורה שלא הייתה מעולם? האם אנחנו מבינים שמשרד החינוך בידינו פירושו חיזוק עולם התורה כפי שלא היה שנים רבות? האם אנחנו מבינים שמשרד המשפטים בידינו פירושו אפשרות לתיקון מערכות המדינה כפי שלא היה אי פעם?!".

נזכיר כי אביחי בוארון, יו"r תנועת מעייני הישועה ומו"ל שבועון ישראל ומגזין פנימה הודיע לפני שבועיים על הקמת "פורום ישראל – המחנה האמוני-חברתי בבית היהודי" ועל כניסתו לחיים הפוליטיים והתמודדות בפריימריס בבית היהודי.

"אני מאוד מקווה ומתפלל", חתם בוארון "שחבריי בתקומה ובבית היהודי יתעשתו ויכריעו על ריצה משותפת ויחד בכוחות משותפים יובילו את הציבור הדתי-לאומי כולו. אם בסופו של יום תפצל תקומה מהבית היהודי אנחנו נבנה עם עשרות אלפי החברים בבית היהודי ועם רבותינו את המחנה האמוני-תורני בבית היהודי ונוביל את המפלגה לעבר הנהגת המדינה בעזרת ה'".