"הדיל של השב"כ לאחד הצעירים"

אחד הנאשמים בפרשת הדו-לשוני טוען כי בשב"כ הציעו לו לחתום על "מכתב מפליל" נגד גופשטיין בתמורה לכסף. השב"כ: לא היה ולא נברא.

עדו בן פורת , כ"ג בכסלו תשע"ה

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
עצמי

שירות הביטחון הכללי הציע לאחד הנאשמים בפרשת ההצתה בבית הספר הדו-לשוני לחתום על מכתב מפליל נגד יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין תמורת הקלה בעונש וסכומי כסף נכבדים, כך טוען אחד העצורים בפרשת החבלה בבית הספר הירושלמי.

לטענת הצעיר, לקראת סיום חקירותיו בשב"כ הגיע איש השירות והציג לו את ה"דיל". הצעיר שהיה המום מההצעה דחה אותה והסביר לאנשי השב"כ כי גופשטיין פועל רק לפי החוק, וארגון להב"ה כלל לא שלח אותו לבצע מעשה לא חוקי כלשהוא. 

עו"ד איתמר בן גביר אומר בתגובה שמדובר בצעד חמור שמעיד על צורת ההתנהלות של השב"כ נגד הצעירים. "מרשיי, בכל הימים שבהם מנעו מאיתנו להיפגש, נחקרו חקירות שתי וערב, הפעילו עליהם לחץ נפשי, איומים שונים, מניעת שינה וכל מה שאסור לעשות במדינה דמוקרטית.

"השב"כ בפרשה זו חצה קווים אדומים ולצערי המכתב שהציעו לנאשם לחתום עליו אינו מפתיע אותי", הוסיף בן גביר. 

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין מסר כי "לצערי פוליטיקאים לוחצים על השב"כ והפרקליטות והלחץ הזה נותן את אותותיו. מדובר בשערורייה, ואני חושב שאם בשב"כ הגיעו לרמה כזאת זה מלמד על השנאה הכל כך גדולה לארגון שכל כולו הוא למען עם ישראל וארץ ישראל, ופועל למניעת ההתבוללות".

גופשטיין הוסיף ואמר כי "רשויות שלטון החוק יודעות היטב שהפעולות שלנו הן חוקיות והייתי מציע להן להפסיק לנסות לשכנע צעירים לחתום על מכתבים שהם מכתבים שקריים ועלילות שווא".

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. זהו שקר. מעולם לא הוצעה לאיש מהנחקרים הצעה כזו''.