"המשטרה מחפה על אירועים לאומניים"

יו"ר הפורום המשפטי למען ישראל: מדוע אחרי שבן ציון רוסס בגז מדמיע החשודים הרגו אותו? חושש כי למשטרה יש עניין להסתיר אירועי טרור.

עדו בן פורת , כ"ה בכסלו תשע"ה

אבי בן ציון ז"ל
אבי בן ציון ז"ל
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בקעת הירדן

יו"ר הפורום המשפטי למען ישראל, עו"ד יוסי פוקס, תוקף (רביעי) את הכרזת המשטרה לפיה אבי בן ציון שנדרס למוות בצומת אלון שליד מעלה אפרים, נהרג בתאונת דרכים ולא בפיגוע על רקע לאומני כפי שטוענת המשפחה.

פוקס קובע כי מפרטי הפרשה נראה שאין מדובר באירוע פלילי. "אני קורא לוועדת הפנים של הכנסת לקיים דיון מיוחד ולזמן את הגורמים הרלבנטים ולשמוע הסברים".

לדבריו לו מדובר היה באירוע פלילי, "קשה להבין מדוע אחרי שהנהג רוסס בגז מדמיע ונוטרל, החשודים ביצעו פיגוע דריסה והרגו אותו. יש חשש כי למשטרה יש עניין להסתיר אירועי טרור בכסות של אירועים פליליים. כך היה גם ברצח נתנאל ערמי ובמקרים אחרים", מזכיר עו''ד פוקס.

נזכיר כי בתו של אבי בן ציון, רויטל, דחתה לאחר האסון את האפשרות שמדובר בניסיון שוד שהשתבש, כפי שטענה המשטרה. "הוא הותקף באכזריות וספג פגיעות קשות בראשו ושברים בגולגולת", אמרה.

"כשראינו אותו לא הצלחנו לזהות אותו. מציגים את זה על גבול הפלילי אבל ברור לנו שזה על רקע לאומני. קשה לי להאמין שאדם בודד עשה לו דבר כזה. ברור לנו שזה פיגוע. לא ייתכן שזה ניסיון גניבת רכב. מי שרוצה לגנוב רכב, גונב והולך ולא פוצע אף אחד. הוא לא היה מתנגד כי הוא לא טיפוס כזה. כבר 30 שנה הוא מעסיק פועלים, מכבד אותם ומאמין בשיתוף. הבוקר הם הגיעו לעבודה בוכים", אמרה יום לאחר האסון.