מי "מחפש" את וינטר?

כמה מחייליו של עופר וינטר משוכנעים שמישהו במערכת הצבאית מנסה לסגור חשבון עם המח"ט הדתי.

עוזי ברוך , כ"ז בכסלו תשע"ה

משה יעלון עם מח"ט גבעתי אל"מ עופר וינטר
משה יעלון עם מח"ט גבעתי אל"מ עופר וינטר
אריאל חרמוני

מח"ט גבעתי אלוף משנה עופר וינטר זוכה בשעות האחרונות לכותרות ענק בכלי התקשורת אך חלק מחייליו משוכנעים כי יש מישהו שפועל נגדו במכוון ותוך מטרה מוגדרת, כלשונם.

החיילים דוחים מכל וכל את החשדות לפיהם המח"ט וינטר לא העביר לממונים עליו את הטענות שגולל בפניו בנוגע לפקד גדוד צבר, סגן־אלוף לירן חג'בי על הטרדות מיניות של חיילות, השתקת מרד של לוחמים, שני מקרי התאבדות ואי־דיווח על נזק שנגרם לג'יפ.

לדברי החיילים ששוחחו עם ערוץ 7 מאז פירסם וינטר את דבריו הדתיים לפני היציאה למבצע "צוק איתן" יש כמה ארגונים ואנשים גם מתוך הצבא שמחפשים כל דרך כדי לפגוע בו.

"הקריאה שלו לסמוך על אלוקי ישראל הרגישה רבים בתוך הצבא ומחוצה לו בשל הרעש התקשורתי מאז הוא מטרה לחיסול בעיני כמה אנשים והניסיון להדביק לו עכשיו טיוחים על איזו פרשת הטרדות של איזה מפקד היא חלק מהתכנית לחסל לו את הקריירה", אמרו החיילים שסירבו להוסיף עוד פרטים.

נזכיר כי וינטר נחקר אתמול באזהרה במצ"ח בחשד שטייח את שלל הטענות כלפי מפקד גדוד צבר, סגן־אלוף לירן חג'בי. עו"ד עודד סבוראי, סנגרו של וינטר, ציין כי הוא לא שמר את המידע לעצמו, אלא העביר אותו הלאה, כנדרש. מקורביו של וינטר אף אומרים כי לא יכול היה לטייח את החקירה, משום שבמקביל ניהלה מצ"ח חקירה סמויה בחטיבה בנוגע לאותן טענות ממש — חקירה שהוא היה מודע לה כמח"ט.

הרמטכ"ל בני גנץ התייחס אתמול לראשונה לחקירות המתנהלות בימים אלה נגד המג"ד ומפקד יחידת המודיעין הסודית. "אנו נעניק לגופים הנוגעים בדבר גיבוי מלא בכל אשר יידרש, כדי להגיע לחקר האמת ולמיצוי הדין במידה הנדרשת", אמר — והוסיף כי הוא מעניק חשיבות עליונה להתנהגות ערכית ונטולת רבב של קצינים, בוודאי קצינים בכירים.