אורי אריאל: כל החלטה - אקבל ואתגייס אליה

תקומה מתכנסת בירושלים, רגע לפני הוצאת התקשורת, אמר המנכ"ל כי אין כל תמונת ניצחון. השר אריאל: אקבל כל החלטה.

חזקי ברוך , כ"ח בכסלו תשע"ה

אורי אריאל הערב
אורי אריאל הערב
צילום: מתניה אופיר

מרכז מפלגת תקומה מתכנס הערב (מוצאי שבת) בירושלים לדון בשאלה אם לרוץ בבחירות הקרובות בבית היהודי או במפלגתו של ח"כ אלי ישי שפרש מש"ס.
 
אופיר סופר מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, פתח את הערב ואמר "שאלת המשך השותפות עם הבית היהודי משמעותית בקרב הציבור הציוני דתי. האיחוד הלאומי היא המפלגה שמייצגת את ערכיו ופועלת לקדם אותם בזירה הציבורית.

לפיכך עליה לפעול במסגרת הפוליטית המתאימה יותר שתאפשר מרחב פעולה. בסוגיה זו יש להטות אחרי הרבים ולקבל את ההחלטה במרכז המפלגה".

לאחר דבריו הוצאו אנשי התקשורת מהאולם. לערוץ 7 נודע כי השר אורי אריאל הסביר את עמדתו מדוע הוא חושב שיש לחבור לאלי ישי אך הדגיש, "
כל החלטה שתתקבל אני אקבל ואתגייס אליה".

אריאל הוסיף "יכולנו להביא לכם הסכם חתום ולבקש תאשרו או שלא תאשרו. זה עובד ככה ביש עתיד של יאיר לפיד וגם בתנועה של לבני או אצל ליברמן. חשוב לי להבהיר כאן שאני אקבל כל החלטה שיחליט המרכז ואני אתגייס לכל משימה שתוחלט על ידי המרכז, בין אם זה ימצא חן בעייני ובין אם לאו.

אני בטוח שבעיני החברים עומדת טובת עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל, תהיו נאמנים לדרך, תקשיבו, אני בטוח שההחלטה שתהיה לטובת הכלל ותחזק את הדברים שאנחנו מאמינים בהם".

זמן קצר לפני הכינוס שיגר הרב חיים דרוקמן, מחשובי הרבנים בציונות הדתית, מכתב לחברי תקומה בו קרא לה לשמור על אחדות ולא להתפצל.

"כמי שמשוכנע שהחלטתכם הערב היא עניין כלל ישראלי, הנני מרשה לעצמי, בדחילו ורחימו, לפנות אליכם שתמשיכו באחדות המחנה הציוני דתי ולא חלילה בפילוגו". הרב דרוקמן כותב "אחדות המחנה והליכה לבחירות ורשימה אחת, ערכה בל ישוער, הן מהבחינה העקרונית והן מהבחינה המעשית, לקידומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית - דתית ולאומית גם יחד".

"כל הקשיים והסיבוכים בדרך לאחדות רק מוכיחים כמה היא חשובה וחיונית. אחריות גדולה מוטלת על כתפינו", דברי הרב דרוקמן.

גם יושבת ראש סיעת הבית היהודי איילת שקד העבירה מסר לחברי תקומה וביקשה שלא לפלג את הציונות הדתית. "השמאל רוצה שנתפצל, זה הזמן להציל את ארץ ישראל ולחזק את המחנה הלאומי , הצביעו בעד האחדות. עבדנו בשנתיים האחרונות בשיתוף פעולה מלא והגענו להישגים יוצאי דופן. כוחנו באחדותינו, לא באחידותנו. בואו נמשיך ביחד", אמרה שקד.טוען....