"רק יחד נעמוד במשימות"

במפלגת הבית היהודי בירכו על החלטת תקומה לרוץ יחד בבחירות הקרובות. השר נפתלי בנט: גדול המשותף על המפריד.

חזקי ברוך , כ"ט בכסלו תשע"ה

בנט בכנס. היום
בנט בכנס. היום
צילום: יח"צ

יו''ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בירך הבוקר (ראשון) את מרכז תקומה על החלטתו להביא לאחדות במחנה, כלשונו.

"גדול המשותף על המפריד ומשימות גדולות עומדות בפנינו. ארץ ישראל, צביונה ובטחונה עומדים על כף המאזניים, ורק יחד נעמוד במשימות העומדות בפנינו להנהגת עם ישראל", אמר בנט.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, שויתר על השריון מטעם מפלגת "תקומה" ומתמודד בפריימריז, בירך על ההחלטה.

"אני שמח שהשיקול הציבורי וטובת עם ישראל גברה הערב וחברי בתקומה החליטו לתמוך באיחוד עם הבית היהודי. בזכות האחדות הזאת, הציבור בעזרת ה' יישאר מלוכד וגדול ובכך נצליח להתמודד עם האתגרים הבאים העומדים לפנינו בכנסת הבאה, לשמור על אחדותה של הארץ ולשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל ועל הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה".

"מדובר בצעד חשוב לגוש הימין, שיישאר בעזרת ה' גדול וחזק בבחירות הקרובות וירכיב את הממשלה הבאה", הוסיף הרב בן דהן.

ראש "פורום ישראל", אביחי בוארון, אמר כי "זה הזמן לחזק את המחנה האמוני בבית היהודי. צפויים לנו בכנסת הקרובה מאבקים קשים שיעצבו את דמותה של ישראל לשנים הקרובות".

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), בירך על ההחלטה, "השמאל פילל לפירוד, עם ישראל דרש איחוד וכעת ההליכה יחד כאיש אחד בלב אחד בבית יהודי גדול ומאוחד, היא זו שתהפוך את הבית היהודי למפלגה הגדולה בכנסת ה-20 ויבטיח את ניצחון המחנה הלאומי".

הרב אביחי רונצקי המתמודד בפריימריז של הבית היהודי אמר כי החלטת מרכז תקומה להמשיך את האחדות עם מפלגת הבית היהודי "יש בה משום ברכה גדולה לציבור הדתי והלאומי לכל גווניו. אני משוכנע ששיתוף הפעולה המעולה שהיה בין החכי"ם של תקומה לבין אלו של הבית היהודי ימשיך גם בכנסת הבאה".

"כעת נפעל כולנו יחד לקראת הבחירות הקרבות ובאות למען השגת המטרה הנכספת, להוות מרכיב משמעותי ביותר בהנהגת המדינה", דברי הרב רונצקי.

ח"כ יוני שטבון שהצטרף למפלגתו של אלי ישי אמר "אנו מכבדים את ההחלטה, אך לא מצרים עליה. הולכים קדימה בכל הכוח, דתיים לאומיים, חרדים ומסורתיים – והעם איתנו".

שטבון הוסיף כי "העם רוצה אחדות בין אשכנזים, ספרדים, דתיים לאומיים, חרדים ומסורתיים. העם רוצה לשאת בגאון את ערכי התורה ומורשת ישראל, העם רוצה רווחה לשכבות החלשות. זו הבשורה שלנו, איתה נלך קדימה. בעוד שלושה חודשים, יגלו כולם שהעם איתנו היא הפתעת הבחירות".