'למה לא ראינו בנות לוחמות בעזה?'

יו"ר הפורום לחוסן צה"ל קובע כי הקופצים על בריקדות למען שירות בנות בצה"ל לוקים במוסר כפול, "בצוק איתן לא נכנסה אף לוחמת לעזה".

בני טוקר , א' בשבט תשע"ה

חיילת חיילות לוחמות ברדלס קרקל
חיילת חיילות לוחמות ברדלס קרקל
צילום: דובר צה''ל

יו"ר הפורום לחוסן צה"ל, אל"מ במיל' רז שגיא, אומר לערוץ 7 בעקבות ההתקפה על מועמדת הבית היהודי שרה אליאש, כי הניסיון להלך אימים אחר אנשים שמתנגדים לשרות בנות בתפקידי לחימה בצה"ל הוא צביעות.

"שרות נשים בצה"ל הוא חשוב, אבל לגבי תפקידי לחימה, אני ממשיך לטעון כפי שכתבתי בספר, מלחמות בצה"ל, כי שילוב נשים בתפקידי לחימה, הוא רע לנשים, זה מזיק להן, גורם נכויות קשות, באחוזים שאינם עומדים בפרופורציה לאחוזי הפציעה אצל הבנים", דברי שגיא.

לדבריו ההתנגדות שלו לשרות נשים בתפקידי לחימה, אין לה דבר וחצי דבר עם סיבות דתיות, "אני בן קיבוץ של השומר הצעיר, אני ודת לא הולכים ביחד, כך שאין קשר לעניינים של דת".

שגיא טוען כי אלה שמנפנפים בשרות הבנות, יודעים היטב כי בצוק איתן לא נכנסה אף בת לעזה, "מלבד ארבע פרמדקיות שנכנסו בתוך אכזרית, לא היו נשים במלחמה ולא לוחמות בעזה. גדוד קרקל לא תרם חיילת אחת, היו צריכים לגייס קורסים שלמים של בה"ד 1 והלוחמות מקרק"ל שהיו שם באזור לא נכנסו לעזה. אז אם צה"ל משלב בנות, איפה הן היו בצוק איתן. הלוחמות המשיכו לעשות בצוק איתן משימות של בטחון שוטף ולא מעבר לכך".