אולם "הדרייב-אין" בתל אביב נחנך

בטקס החניכה שבמעמד ראש העיר התל אביבי רון חולדאי לא נכח אף נציג מקבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב, אשר האולם החדש ישמש לביתה.

נרי וייס , ב' בטבת תשע"ה

אוהדי הפועל. אולם חדש
אוהדי הפועל. אולם חדש
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

במעמד צד אחד. רגע לפני שתשחק הערב (רביעי) קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב את משחקה האחרון בהחלט ב'הדר יוסף', אולמם הביתי בשנים האחרונות מאז הריסתו של אולם אוסישקין המיתולוגי, קיימה עיריית ת"א את טקס החניכה וגזירת הסרט לאולם ה"דרייב-אין" החדש שבעיר.

האולם החדש יהיה עבור האדומים מתל אביב ביתם החדש, כשהמשחק הראשון אותו יארחו במקום יהיה בשבוע הבא מול הפועל ירושלים.

בטקס החניכה נכח ראש עיריית ת"א רון חולדאי וכן בכירים נוספים מהעירייה, אך אף נציג מהקבוצה התל אביבית לא נכח בטקס של אולמם הביתי החדש. לאחר קביעת המזוזה וברכת שהחיינו מפי ראש העיר, פרץ אוהד הפועל תל אביב אל הטקס והביע את זעמו לעברו של חולדאי כשצעק "לא נשכח לך את הריסת אוסישקין".

האולם החדש נבנה על חורבות הדרייב אין המיתולוגי, ונקרא על שמו של המתחם הוותיק. האולם מכיל כ-3,400 מקומות ישיבה, ארבעה חדרי הלבשה, חדר כושר, חדרי שופטים, חדר עיתונאים וחדר אירוח VIP.

לא רק כדורסל יארח האולם החדש, חולדאי אמר בטקס "בעוד חודשיים תיערך באולם הזה אליפות ישראל בכדוריד והוא ישמש אגודות שונות". בנוסף לכך יתקיימו באולם החדש גם מופעי תרבות וכנסים שונים ומגוונים, אמרו בעיריית ת"א.

האולם החדש נבנה במימון מלא של עיריית ת"א ומי שיופקד על ניהולו תהיה חברת היכלי הספורט שאמונה גם על ניהולו של היכל נוקיה, אולם הכדורסל של מכבי תל אביב היריבה המרה.

האוהדים האדומים חצויים בדעתם לגבי האולם החדש. ישנם כאלה ששמחים על מקומות הישיבה הרבים הקיימים באולם וכן חווית הצפייה בו, ומאידך ישנם כאלו שמודאגים מהחוסר במקומות חניה בצמוד לאולם. נכון להיום, עלות החניה בחניון הגדול שבסמוך לאולם עולה 25 שקלים כשבהפועל תל אביב ובעירייה סיכמו כי מחיר החניה בחניון הגדול בזמן משחק יעלה עשרה שקלים בלבד. 

בהפועל מתכננים, כי אוהד שירכוש מנוי עבור משחקי הקבוצה באולם החדש יקבל כרטיס חכם שיאפשר בנוסף לכניסה למשחק גם כניסה לחנייה חינם וכן אפילו לקניות במזנון שבאולם החדש.

בטקס התגאה חולדאי על מהירות בניית האולם החדש כשאמר "שנה וחצי לקח לנו לבנות את האולם הזה, אין לזה אח ורע בעולם". חולדאי המשיך להתגאות בעשיית העירייה שבראשותו לטובת מתקני הספורט בעיר וציין כי "למעלה מ-700 מיליון שקלים השקענו בתשתיות הספורט בעיר בעשר השנים האחרונות".

 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il