מייקל אורן: לא יכולתי להביט מהצד

השגריר לשעבר הצטרף למפלגת "כולנו". כחלון: התנהלות מפוקחת בזירה המדינית - יעד אסטרטגי של מדינת ישראל.

חזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ה

גם עיכוב זה הרבה. השגריר אורן
גם עיכוב זה הרבה. השגריר אורן
פלאש 90

יו"ר מפלגת ''כולנו'', משה כחלון, הכריז אחר הצהריים (רביעי) על הצטרפותו של שגריר ישראל בארצות הברית לשעבר, מייקל אורן, לרשימת מפלגתו.

אורן זו הדמות הראשונה שנחשפת ברשימתו של כחלון בבחירות לכנסת ה-20.

במסיבת עיתונאים של השניים בבית ציוני אמריקה בתל אביב אמר שר התקשורת והרווחה לשעבר כי ''שיתוף הפעולה של ישראל עם בעלות בריתה וידידותיה בעולם הוא יסוד חשוב ומשמעותי בקיומה".

לדבריו "גם בימים של מחלוקת, תמיד ידענו להטות אוזן, לקרב ידידים ולחזק קשרים. החשיבות של התנהלות מפוקחת ואחראית בזירה מדינית היא יעד אסטרטגי של מדינת ישראל".

כחלון מתח ביקורת על התנהלות ממשלת נתניהו בזירה הבינלאומית. "אנו עדים היום למציאות אחרת. ידידות אמת של ישראל מתרחקות ומקומה של ישראל לא כפי שהיה בעבר. חיזוק הקשרים הדיפלומטיים בין ישראל לעולם בפן הביטחוני והאסטרטגי הוא נדבך משמעותי בדרך להגשמת החזון של כולנו. מייקל אורן הוא האדם הראוי והמתאים ביותר לשאת באחריות הגדולה הזו''.

מייקל אורן הסביר במסיבת העיתונאים את החלטתו להיכנס לפוליטיקה. ''כל חיי פעלתי מתוך אהבה לעם היהודי ומסירות למדינת ישראל. תחילה כנער בן 15 בשדות הקיבוץ וכשעליתי לארץ כחייל בודד לוחם בצנחנים ובהמשך כשליח למחתרת הציונית בברית המועצות, ולבסוף כשגריר ישראל בארה"ב. תמיד באהבה ובמסירות".

"היום אני מתייצב כאן לקחת אחריות. מדינת ישראל נמצאת במערכת בינלאומית סוערת. עלינו לנווט באחריות ובאומץ לב בין סכנות ואיומים על מנת להגיע ליעדנו - מדינה יהודית דמוקרטית חזקה משגשגת ומוערכת בעולם. מדינת ישראל נמצאת בצומת הכרעה קריטית. אינני יכול להביט מהצד ולא לעשות דבר בעוד שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו תחת מתקפה דיפלומטית. עלינו לקחת את גורלנו בידינו".