אלי אלאלוף מצטרף ל"כולנו"

חתן פרס ישראל למפעל חיים הודיע על הצטרפותו לרשימת "כולנו" של משה כחלון. "ישראל צריכה להניף את הדגל החברתי ואת הדגל הכלכלי".

אורלי הררי , ג' בטבת תשע"ה

אלי אלאלוף
אלי אלאלוף
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלי אלאלוף, חתן פרס ישראל למפעל חיים, שעמד בראש הוועדה האחרונה למלחמה בעוני הודיע הבוקר (חמישי) על הצטרפותו לרשימת "כולנו" של משה כחלון.

אלאלוף הדגיש כי ישראל צריכה להניף את הדגל החברתי ואת הדגל הכלכלי, משום שבלעדיהם אי אפשר לשאת את הדגל הביטחוני.

כחלון, הציג את המועמד החדש ואמר כי מפלגתו תפעל לפתור את משבר הדיור, שאם לא כן לא יישבר מעגל העוני. "מי שאין לו כסף לדיור אינו יכול לממן גם בריאות וחינוך", אמר כחלון. 

אתמול הצטרף לרשימה גם מייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב. במסיבת העיתונאים הסביר אורן את החלטתו להיכנס לפוליטיקה. ''כל חיי פעלתי מתוך אהבה לעם היהודי ומסירות למדינת ישראל. תחילה כנער בן 15 בשדות הקיבוץ וכשעליתי לארץ כחייל בודד לוחם בצנחנים ובהמשך כשליח למחתרת הציונית בברית המועצות, ולבסוף כשגריר ישראל בארה"ב. תמיד באהבה ובמסירות".

"היום אני מתייצב כאן לקחת אחריות. מדינת ישראל נמצאת במערכת בינלאומית סוערת. עלינו לנווט באחריות ובאומץ לב בין סכנות ואיומים על מנת להגיע ליעדנו - מדינה יהודית דמוקרטית חזקה משגשגת ומוערכת בעולם. מדינת ישראל נמצאת בצומת הכרעה קריטית. אינני יכול להביט מהצד ולא לעשות דבר בעוד שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו תחת מתקפה דיפלומטית. עלינו לקחת את גורלנו בידינו".