'דגל' שוקלת תזוזות, 'שלומי אמונים' מתכנסת

שמועות ב'דגל התורה' טוענות כי ח"כ אשר יקודם למקום השני על פני ח"כ מקלב. אשר מכחיש. 'שלומי אמונים' תתכנס ביום ראשון הקרוב.

חיים לב , ג' בטבת תשע"ה

מאיר פרוש
מאיר פרוש
חזקי עזרא

שעון הבחירות מתקתק וגם ביהדות התורה מחממים מנועים: על פי דיווחים שונים שהתרוצצו היום (חמישי) ב'דגל התורה', ההנהגה הליטאית שוקלת להזיז את ח"כ אורי מקלב מהמקום השני למקום השלישי (השביעי ביהדות התורה) ולהציב תחתיו את ח"כ יעקב אשר.

השיקול: החשש שעל רקע הפילוג בציבור הליטאי יהדות התורה לא תקבל את המנדט השביעי. מאחר וח"כ יעקב אשר נחשב לבן טיפוחיו של מנהיג הציבור הליטאי הרב שטיינמן הרי שהדברים מקבלים היגיון פוליטי.

מנגד, אנשי יעקב אשר הכחישו את הדיווחים בצורה גורפת ואמרו כי "לא היו דברים מעולם. זה לא יותר מספין. מתעסקים כעת אך ורק בהתארגנות לקראת מערכת הבחירות. עושים הכל למצות מקסימום קולות וקהלים ליהדות התורה".

גם סיעת 'שלומי אמונים' – סיעת הכלל-חסידי ביהדות התורה – צפויה לקיים ביום ראשון כנס בחירות ראשון באולמי 'קונטיננטל' בבני ברק. בכינוס שאורגן על ידי יו"ר תנועת 'שלומי אמונים' ח"כ מאיר פרוש ישתתפו מאות נציגים המכהנים במוסדות אגודת ישראל ברשויות המקומיות ונציגי הקהילות ברחבי הארץ.

במכתב ההזמנה שנשלח לנציגים, עומד פרוש על החשיבות הרבה בהיערכות תוך קריאה לחזק את המפלגה. במכתב נאמר כי "אין זה סוד, שהממשלה היוצאת היתה ממשלה רעה לכל אשר קשור לנושאי הדת, והקואליציה שהופעלה בכנסת המתפזרת, חוקקה חדשות לבקרים, בצורה מופגנת ופוגעת, בציבור החרדי. ת"ל, ניתן לומר ברוך שפטרנו..."

"כעת הזדמנה לידינו האפשרות", מוסיף פרוש "לתקן את המעוות, שנעשה כלפי היהדות החרדית בשנתיים האחרונות. אין ספק שבהיערכות מתאימה ונכונה, בידינו לחולל שינוים רבים לטובה, וככל שנתאחד למטרה חשובה זו, יגברו הסיכויים לשינוי המיוחל. על כן, יש חשיבות רבה להשתתפות במפגש החשוב".

ב'שלומי אמונים' אף יעסקו בפריימריז על תפקיד נציגם בכנסת. "זאת ועוד, בסדר היום, יובא בפני הנציגים, תקנון לבחירה מחודשת של מועמד סיעת "שלומי אמונים" לכנסת.  את התקנון גיבשו  ועדה מיוחדת של ראשי ערים וסגנים מכהנים של שלומי אמונים – הכלל חסידי, קהילות ירושלים", ויועצים משפטיים הבקיאים בנושא, ושבו הם הגדירו את הכללים וסדרי ההתמודדות".