הרב בן דהן: לא הרגשתי בנוח לקבל שיריון

סגן השר לשירותי דת "חורש" את הארץ, מצפון לדרום, כדי לקבל את תמיכת המתפקדים בפריימריז. "עזיבת תקומה סייעה לאחדות בין המפלגות".

בני טוקר , ו' בטבת תשע"ה

התקנות מוכנות. צריך לאשר. הרב בן דהן במשרדו
התקנות מוכנות. צריך לאשר. הרב בן דהן במשרדו
פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, לא מתחרט לרגע שעזב את מפלגת תקומה-האיחוד הלאומי והעמיד את עצמו לבחירת הציבור בפריימריז של מפלגת הבית היהודי. 

בימים אלו הוא "חורש" את הארץ מצפון לדרום כדי לשוחח עם המתפקדים, בני הציונות הדתית, שיוכלו לדרג אותו במקום גבוה בפריימריז שיערכו ב-14 בינואר.

הרב בן דהן מעיד בשיחה עם ערוץ 7 כי המתפקדים לא מציגים לו בקשות לצרכים אישיים אלא בקשות ציבוריות, ''הם רוצים להבין מה אנחנו מתכננים לעשות בכל מיני תחומים".

לדבריו, הוא נהנה מתמיכה רבה בישובי יהודה, שומרון ורמת הגולן. "הייתי תושב בית אל שמונה שנים ותושב חיספין 6 שנים, ובהחלט זוכרים שם את חסד נעוריי וגם כמובן את העובדה שאחרי 11 שנה, אישרנו סוף סוף את התקנים לרבנים בשומרון, בנימין ודרום הר חברון.

''זה קידם מאוד את היישובים, שסוף סוף המדינה משלמת את שכרם", מספר הרב בן דהן, ''כמובן שעמדותיי בנוגע לארץ ישראל הן עמדות ברורות ומוכרות".

כסגן שר הדתות פעל הרב בן דהן לדאוג לכל גווני הציבור. "במנהלת הזהות היהודית הפכנו את המשרד לא רק למשרד שדואג למתן שירותי דת אלא גם למשרד שדואג לנפש היהודית, הקמנו פרויקטים גם בקמפוסים השונים לסטודנטים - כל אחד לפי הרצון שלו. לומדים תנ"ך, מחשבת ישראל ומתחילים להכיר את התורה ומצוותיה".

הרב בן דהן סבור שהחלטתו לפרוש מתקומה ולהצטרף לבית היהודי תרמה לאיחוד בין המפלגות. "אני שלם עם מה שעשיתי, עשיתי צעד נכון, אמרתי לחברי בתקומה שאני לא מרגיש בנוח לבוא משוריין, כשחברים אחרים בסיעה צריכים להתמודד ולהתאמץ, לבוא כמשוריין זו הרגשה לא נוחה.

"אני חושב שהצעד שלי סייע מאוד להחלטה להגיע לאחדות, כי צריך לזכור שהבית היהודי הסכימה לשריין שלושה מקומות ריאלים עד המקום ה-15, כך שבכל מצב, אחד מתוך ארבעה  חברי תקומה היה אמור להיזרק, לכן מהבחינה הזאת אני שמח שעזרתי לאחדות כך שאף אחד מחברי הכנסת של תקומה לא נותר בחוץ".