פניה להרצוג: חשוף את האמת בפרשת העמותות

עו"ד יוסי פוקס דורש מיו"ר מפלגת העבודה לחשוף את האמת לציבור. "אם ימשיך לשמור על זכות השתיקה הוא אינו ראוי להיות ראש ממשלה".

בני משה , ו' בטבת תשע"ה

יצחק הרצוג
יצחק הרצוג
פלאש 90

יו"ר הפורום המשפטי למען ישראל, עו"ד יוסי פוקס, שיגר היום (ראשון) מכתב ליו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ובו ציין כי זכות הציבור לדעת מה הסתיר מהמשטרה ומהציבור בפרשת עמותות ברק.

פוקס קורא ליו"ר מפלגת העבודה לחשוף את האמת לציבור בטרם תוגש רשימת המפלגה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

עו"ד פוקס, שיתמודד בפריימריז בבית היהודי, התייחס לאמירתו של הרצוג לאחרונה בנוגע לשתיקתו במשטרה בפרשת עמותות ברק - "היום הייתי נוהג אחרת" ודרש ממנו לעמוד מאחורי אמירתו זו ולומר לציבור היום, את מה שהיה מחויב לומר אז למשטרה, כדי שהציבור יכול לשפוט באופן אמיתי האם ראוי מבחינה מוסרית וציבורית להצביע לו כמועמד לראשות הממשלה.

פוקס הדגיש במכתבו כי גילוי האמת לציבור אינו מציב את הרצוג בסיכון כלשהו של העמדה לדין פלילי, משום שחלה התיישנות על כל העבירות שיוחסו לו בפרשה זו, ולפיכך אם ימשיך גם היום לשמור על זכות השתיקה, ''המשמעות היא שהרצוג חושש מגילוי האמת לציבור ובכך מגלה דעתו שאינו ראוי להיות ראש ממשלה בישראל''.

בשל העובדה שנותר רק כחודש ימים עד למועד הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית ועל מנת שהדברים יוכלו להיבחן גם על ידה, מבקש עו"ד פוקס מח"כ הרצוג להשיב למכתבו בתוך 5 ימים, או להוציא הודעה מסודרת לתקשורת ובה פירוט הדברים שהסתיר מהמשטרה ומהציבור במשך כל השנים הללו.

נזכיר כי יצחק הרצוג נחקר בשנת 2000 תחת אזהרה במטה הארצי של המשטרה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד לעבירות על חוק מימון המפלגות ובחשד שגייס מיליוני שקלים למפלגת ''ישראל אחת'' באמצעות עמותות. 

במהלך החקירה הציג הרצוג את עמדתו לפיה אין מקום לחקירת משטרה, אך סירב לענות על שאלות החוקרים והשתמש בזכות השתיקה.