הרב פירון: יש הבדל בין בדואים למתנחלים

''כמי שתומך בהתנחלויות אני חושב שחינוך חינם לילדים באוכלוסיות מוחלשות חשוב יותר ממרכז מבקרים בשומרון''.

עדו בן פורת , ו' בטבת תשע"ה

הרב שי פירון ויאיר לפיד
הרב שי פירון ויאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ הרב שי פירון (יש עתיד), שר החינוך לשעבר, התראיין לרדיו גלי ישראל ונתן הסבר להתנגדותו בשבוע שעבר לבניית מרכז מבקרים חדש בברקן שבשומרון.

"כאדם שתומך במפעל ההתנחלויות, כאדם שמתגורר בהתנחלות, אני חושב שיש סדר עדיפות בעת הזו וסדר העדיפות שלי, אני חושב שחוק (חינוך) חינם לכל ילד באוכלוסיות מוחלשות חשוב יותר ממרכז מבקרים", אמר פירון.

עם זאת התייחס פירון גם לעובדה שהועברו כספים לבניית מרכז תרבות לבדואים בנגב ואמר "יש הבדל בין מרכז תרבות לאוכלוסייה ענייה שהפשע גואה בה, יש הבדל בין בניית מרכז תרבות לאוכלוסייה שאין בה שום יכולת לגדל ילדים בשעות צהריים".

כמו כן, ח''כ פירון שטח את משנתו בנוגע להעברת כספים להתנחלויות ואמר "אני חושב שיש כסף, יש חוסר הבנה מהותית בחלק מסדרי העדיפויות בבניית ישראל. יש כספים שמגיעים למפעל ההתנחלויות במקום למפעלים אחרים שלא צריכים להגיע, בטח שלא בעת הזו שאנחנו נמצאים בתקופה קשה ויש כספים שכן צריכים להגיע ולכן אנחנו לא מדברים באופן נוקב, כללי כנגד הקצאת משאבים למפעל ההתנחלויות.

''אנחנו מדברים כנגד בזבוז משאבים, נגד סדר עדיפות לקוי, נגד חוסר סנכרון בין תקציבים לבין מדיניות ארוכת טווח ונגד האופן שבו אנשים דואגים בעיקר למגזר ולצרכים הנקודתיים והמידיים שלהם, נגד היעדר ראיה ממלכתית אמיתית, נגד היעדר ראיה מי אני ומי לא אני, מי צריך ומי לא צריך", הסביר.