בעמונה מבטיחים: נילחם בכל הכוח

יו"ר מטה עמונה מבטיח היום לאחר פסיקת בג"ץ לעקור את היישוב: "אנחנו נעשה הכול כדי שהפינוי הזה לא יקרה".

חזקי ברוך, עמונה , ו' בטבת תשע"ה

עמונה. הבוקר
עמונה. הבוקר
צילום: חזקי עזרא

יומיים לאחר פסיקת בית המשפט העליון שהורה למדינה לפנות את עמונה הסמוך לישוב עפרה בתוך שנתיים מהיום, התושבים בישוב עמונה ממשיכים בשגרה.

יו"ר מטה עמונה, עו"ד אביחי בוארון, אמר היום (ראשון) לערוץ 7 כי החלטת בית המשפט נפלה על התושבים כרעם ביום בהיר, "פסק הדין תופס אותנו כרעם ביום בהיר. חלק מהחלקות כאן בישוב נרכשו כדת וכדין ולחלקן אין תובע. לצערי יש פה תקדים של בית משפט שאומר שלא משנה אם יש תובע על הקרקע, כל בניה על קרקע פרטית תוסר. יש פה אנשים שהשקיעו את כל חייהם בישוב, עכשיו אחרי כל כך הרבה שנים אומרים להם תלכו זה לא מוסרי ולא צודק".

"את שלום עכשיו לא מעניינות 50 המשפחות בעמונה", אומר בוארון, "אלא פגיעה משמעותית בכל התיישבות ביהודה ושומרון. נוצר עכשיו סדק שנפרץ ומתוכו הולך להיפתח שבר אדיר. אני מדבר על פגיעה בישובים, עפרה, בית אל, מודעין, חשמונאים, כוכב יעקב ועוד. אם בהתנתקות פונו 1500 מבנים עכשיו מדובר על 5000 מבנים, פי שלשה מגירוש בגוש קטיף אני מקווה שמדינת ישראל ובראשה ראש הממשלה יתעשתו ולא יתנו לבית המשפט להוביל את כולנו באף".

בוארון שמתמודד בימים אלה בפריימריז לבית היהודי נאבק עכשיו גם נגד הפינוי מעמונה, "אנחנו בעמונה נעשה הכול כדי שהפינוי הזה לא יקרה. אם ממשלת הליכוד רוצה להתחיל את ההרס בישוב עמונה שנמצא 20 שנים על הקרקע אנחנו נשבעים היום להילחם בזה בכל הכוח העומד לרשותנו. זה לא מאבק כפול זה מאבק משולש על ארץ ישראל, על התיישבות ומאבק על תרבות שאנו פועלים מכוח התורה שאנחנו שומעים פה מתלמוד התורה של עמונה".

"אני מאמין שהכול מתנקז לנקודה אחת, זהות יהודית וערכים שלנו ומתוכם ומתוך הציונות הדתית נפתור את הבעיות בהתיישבות, בחינוך, פריפריה והשכונות כי לנו יש את הכוח לתת את מענה הערכי לכל עם ישראל", הוסיף בוארון.