מתרחבת הביקורת על שריון ינון מגל

רז קיל המתמודד בבית היהודי מותח ביקורת על שריונו של העיתונאי ינון מגל ברשימה, "עליו להתמודד כשווה בין שווים בפריימריז".

חזקי ברוך , ז' בטבת תשע"ה

ינון מגל
ינון מגל
צילום: משה שי, פלאש 90

רז קיל, מועמד בפריימריז בבית היהודי מצטרף למתקפה על ההחלטה לשריין את העיתונאי ינון מגל ברשימת הבית היהודי.

"אני שמח מאוד על הצטרפותו אמש של איש התקשורת ינון מגל למפלגה, מפלגת הבית היהודי. ניסיונו התקשורתי והביטחוני והמוכרות שלו יכולים לסייע להצלחת הבית היהודי בבחירות הקרובות לכנסת ובכלל", מברך קיל את מגל ואת המצטרפים החדשים נוספים, "מגל מצטרף לחבורה רצינית שהצטרפה אלינו לאחרונה ממפלגות וממקומות שונים הכוללת את דני דיין, רונן שובל, שמעון ריקלין וכו׳, אני מברך אותם עם הצטרפותם".

קיל מבהיר כי על מגל להתמודד בפריימריז כמו יתר המתמודדים, "אני סובר שאם ינון מגל מעוניין להיבחר לכנסת במפלגתנו עליו להתמודד כשווה בין שווים בפריימריז של הבית היהודי ולא לבקש לעצמו שיריון מראש. בתנועה עם מסורת דמוקרטית כמו שלנו שהתקבלה בה החלטה שאותה הוביל לאחרונה יו"ר המפלגה נפתלי בנט על יציאה לפריימריז הכי דמוקרטים שהיו אי-פעם בתולדות המפלגות בישראל, מתפקדים למפלגה ושבועיים אחרי כבר מצביעים בבחירות הפנימיות, בלי צורך בוותק, בלי פז"מ, כל אזרח בישראל מעל גיל 17, יהודי ולא יהודי, אין סיבה שבן אדם יבקש לעצמו שיריון מראש, במיוחד אם הוא צעיר יחסית, מוכר ובעל יכולות כלכליות".

קיל מזכיר את הביקורת של הרב אביחי רונצקי שאף הוא מתמודד בפריימריז, "שמח שלא רק אני מחזיק בדעה הזאת, בכתבה בעיתון הארץ מאתמול מצוטט הרב אביחי רונצקי המתמודד בבית היהודי, הסובר כמוני. אני יותר קיצוני ממנו בעניין הוא סובר שאם ביכולותו של אדם להביא מנדטים, יש מקום לשריין אותו ואני סובר שערכית ודמוקרטית שום אדם לא צריך להיות משוריין במציאות שהוחלט על פריימריז. אגב גם אני מוזכר בכתבה בתור מועמד בולט לרשימה לכנסת".