"בטלו הענקת 'אזרחות הכבוד' לברגותי"

הקהילה היהודית בצרפת פנתה לעיריית אובוויליאר שהעניקה "אזרחות כבוד" לברגותי וביקשה לבטל ההחלטה. "אל תתנו יד להאדרת רוצח נתעב".

חיים לב , ז' בטבת תשע"ה

תומך בהסכם. ברגותי
תומך בהסכם. ברגותי
צילום: פלאש 90

הקהילה היהודית בצרפת הביעה זעמה על החלטת עיריית אובוויליאר, פרבר על יד פריז, להעניק "אזרחות כבוד" למחבל מרואן ברגותי.

בעקבות ההחלטה פנו גורמים בקהילה היהודית לעיריה לשקול שוב את ההחלטה. "זו החלטה שאינה מתקבלת על הדעת, אל תתנו יד להאדרת רוצח נתעב", הבהירו גורמים בקהילה היהודית לעיריית אובוויליאר.

"אנו קוראים לכם לפעול באופן מיידי לביטול ההחלטה להעניק אזרחות כבוד למרואן ברגותי. אם לא למען הצדק וההגיון, אם לא למען זכרון קרבנות הטרור, עשו זאת למען ערכיה של צרפת. מרואן ברגותי איננו גיבור הראוי לכבוד, כי אם טרוריסט ורוצח שפל הראוי לכל גינוי מפי כל אדם או שלטון המחשיב עצמו לליברלי ונאור", אמרו.

בסוף השבוע האחרון העניקה עיריית אובוויליאר, פרבר על יד פריז, "אזרחות כבוד" למרואן ברגותי המרצה 5 עונשי מאסר עולם בגין רצח אזרחים ישראלים.

זו אינה הפעם הראשונה שצרפת מחבקת את ברגותי. לפני כמה חודשים עיריית וולנטון בצרפת קראה לרחוב בתחומה על שמו של ברגותי. ראש העיריה המקומי, פרנסואז באוד, אף הודיע כי בכוונתו לכרות ברית "ערים תאומות" עם מחנה בלאטה.

גורמים בקהילה היהודית הביעו זעמם ואמרו כי "מרואן ברגותי הינו טרוריסט אשר בית המשפט בישראל גזר עליו לפני כעשר שנים חמישה מאסרי עולם וארבעים שנים נוספות בגין רצח ונסיונות רצח של אזרחים ישראלים חפים מפשע בפיגועי טרור. ברגותי פעיל בארגוני הטרור זה עשרות שנים, הוא לקח חלק מרכזי בהנהגת הטרור בזמן פיגועי התופת בתחילת שנות האלפיים בערי ישראל".

אותם גורמים תהו, "האם אלו פניה של צרפת? מדוע צרפת מנציחה ומאדירה שמו של רוצח אשר מעולם לא הביע חרטה על מעשיו הנפשעים? כיצד מעשה זה עולה בקנה אחד עם הצהרותיה של צרפת בדבר רצונה להלחם בטרור העולמי? האם רצונה של צרפת הוא לעודד טרור נוסף בישראל באמצעות מתן כבוד ויוקרה לטרוריסט הרוצח מרואן ברגותי?".