סמוטריץ': מתמודד על מקום ברשימת תקומה

בצלאל סמוטריץ' שיגר מכתב לחברי מרכז האיחוד הלאומי-תקומה, בו הוא מבקש את תמיכתם. המזכירות צפויה לאשר הערב את התמודדותו.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בטבת תשע"ה

מתמודד. סמוטריץ'
מתמודד. סמוטריץ'
צילום: יח"צ

בצלאל סמוטריץ' שלח הבוקר (שלישי) מכתב לחברי מרכז מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה הוא מודיע על החלטתו להתמודד על מקום ברשימת המועמדים לכנסת ה-20 מטעם המפלגה.

"זו החלטה לא קלה עבורי" כותב סמוטריץ' לחברי המרכז, "יש לי סיפוק רב בעבודתי בתנועת רגבים וביתר עיסוקיי החוץ-פרלמנטאריים, בעיקר באיגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, אך לא רק, ולקח לי הרבה מאוד זמן להחליט שמדובר בצעד נכון ושבכנסת אוכל לעשות יותר למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. כאמור, לאחר התלבטות ארוכה עם חברים רבים חשבנו שזה הדבר הנכון לעשות".

בצלאל סמוטריץ', תושב קדומים בן 34 ואב לחמישה ילדים, הקים לפני כשבע שנים את תנועת רגבים, לשמירת אדמות הלאום, ומאז הוא מנהל אותה. תוך כדי הוא סיים את לימודי המשפטים והוסמך כעורך דין ובימים אלו הוא מסיים את לימודיו לתואר שני במשפטים באוניברסיטה העברית. במקביל הוא ניהל את הישיבה הגבוהה בקדומים והיה שותף בהקמת איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, שבהנהלתו הוא חבר עד היום. במסגרת זו הוא היה שותף במאמצים לשמירת עולם התורה הציוני-דתי ובקדנציה האחרונה פעל רבות לעיגון מעמדן של הישיבות בחוק הגיוס החדש. לאחרונה אף ייצג בבג"ץ למעלה ממאה אלף תלמידי ישיבות חרדיות וציוניות כאחד בעתירה שביקשה לשלול את התקצוב מהישיבות.

בשנים האחרונות היה סמוטריץ' שותף, יחד עם ארגונים נוספים בהתיישבות, בהובלת המאבקים הציבוריים נגד המהלכים המדיניים, ובכלל זה נגד הקפאת הבניה ביהודה ושומרון, נגד שחרור מחבלים ועוד.

סמוטריץ' משמש גם כנציג ציבור במליאת מועצת העיתונות וכחבר הנהלה בעוד מספר גופים כדוגמת תנועת קוממיות, ישיבת בני חייל בקדומים ועוד.

במשך כחמש עשרה שנה סמוטריץ' פעיל במסגרת מפלגת תקומה והוא היה שותף בכיר בכל מערכות הבחירות האחרונות. עם זאת, מאחר והוא אינו חבר מרכז רשמי במפלגה, הוא נדרש לאישור חריג ברוב של 60% מחברי מזכירות תקומה על מנת שהוא יוכל להתמודד. המזכירות, המונה כ-40 חברים תתכנס הערב וצפויה לאשר לסמוטריץ' להתמודד.

מרכז מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה יתכנס ביום ראשון בעוד כשבוע וחצי בכדי לבחור את מועמדי המפלגה לכנסת הבאה.