זינוק בהברחות תוצרת חקלאית מהרש"פ בשמיטה

6 ניסיונות שונים להברחת כ- 90 טון של תוצרת חקלאית לישראל משטחי הרשות הפלשתינית סוכלו בשבוע האחרון בלבד.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בטבת תשע"ה

ירקות
ירקות
פלאש 90

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, החלו לאכוף בשבועות האחרונים, בפעילות משותפת עם היחידה להונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל, עבירות הקשורות בשמיטה.

במסגרת זו מוקדש מאמץ מרוכז לאכיפת האיסור על העברת תוצרת חקלאית מהרשות הפלשתינאית לארץ.

הסיבה להגברת האכיפה, היא העובדה שהמגזר החרדי נוהג בשנת שמיטה לצרוך ירקות שמקורם בייבוא. לטובת העניין מיובאים ירקות משטחי הרשות הפלשתינאית לישראל.

בשבוע האחרון סיכלו מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות 6 ניסיונות שונים להברחת כ- 90 טון של תוצרת חקלאית לישראל משטחי הרשות הפלשתינאית. מדובר כמות ניסיונות הברחה גדולה פי עשרה לעומת שבועות "רגילים" שלא בשנת השמיטה. 6 התפיסות התאפשרו הודות למודיעין ממוקד.

במשרד החקלאות מדגישים, כי המשרד מתיר ייבוא של ירקות ופירות מתחומי הרשות הפלשתינאית בתנאים מסוימים ותחת בדיקות, במטרה לשמור על בריאות הציבור מפני כל סיכון מאכילת תוצרת חקלאית שאינה עומדת בדרישות משרד החקלאות ופיתוח הכפר בישראל.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות, הוסיף כי "היחידה פועלת לביצוע אכיפה במעברי הגבול עם הרשות הפלשתינאית בתיאום עם היחידה להונאה בכשרות של הרבנות הראשית, במטרה לחזק את האכיפה ולוודא כי מקור התוצרת החקלאית המועברת לישראל נמצא תחת פיקוח".