אושרה התמודדות סמוטריץ' בתקומה

מזכירת תקומה אישרה לבצלאל סמוטריץ' להתמודד על מקום ברשימה לכנסת. "מקווה שאזכה באמון גם בהצבעת חברי המרכז".

עדו בן פורת , ח' בטבת תשע"ה

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
יוני קמפינסקי

מזכירות מפלגת תקומה-האיחוד הלאומי אישרה הערב (שלישי) את התמודדותו של בצלאל סמוטריץ' בבחירות הפנימיות של המפלגה לקראת הבחירות לכנסת.

סמוטריץ' בירך על החלטת מזכירות המפלגה, "אני מקווה שהאמון שניתן בי היום ילווה אותי להצלחה גם בהצבעת חברי מרכז תקומה במטרה לסייע בפיתוח הכוחות הגדולים של המפלגה".

אישור המזכירות נדרש מכיוון שסמוטריץ' לא היה חבר מרכז רשמי במפלגה, וכדי שיוכל להתמודד בשורותיה נדרש אישור חריג ברוב של 60% מחברי מזכירות תקומה.

נזכיר כי במכתב ששיגר הבוקר לחברי מרכז מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה הוא הודיע על החלטתו להתמודד על מקום ברשימת המועמדים לכנסת ה-20 מטעם המפלגה. "זו החלטה לא קלה עבורי"  כתב סמוטריץ' לחברי המרכז, "יש לי סיפוק רב בעבודתי בתנועת רגבים וביתר עיסוקיי החוץ-פרלמנטאריים, בעיקר באיגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, אך לא רק, ולקח לי הרבה מאוד זמן להחליט שמדובר בצעד נכון ושבכנסת אוכל לעשות יותר למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. כאמור, לאחר התלבטות ארוכה עם חברים רבים חשבנו שזה הדבר הנכון לעשות".

בצלאל סמוטריץ', תושב קדומים בן 34 ואב לחמישה ילדים, הקים לפני כשבע שנים את תנועת רגבים לשמירת אדמות הלאום ומאז הוא מנהל אותה. תוך כדי הוא סיים את לימודי המשפטים והוסמך כעורך דין ובימים אלו הוא מסיים את לימודיו לתואר שני במשפטים באוניברסיטה העברית.

במקביל הוא ניהל את הישיבה הגבוהה בקדומים והיה שותף בהקמת איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, שבהנהלתו הוא חבר עד היום. במסגרת זו הוא היה שותף במאמצים לשמירת עולם התורה הציוני-דתי ובקדנציה האחרונה פעל רבות לעיגון מעמדן של הישיבות בחוק הגיוס החדש.

לאחרונה אף ייצג בבג"ץ למעלה ממאה אלף תלמידי ישיבות חרדיות וציוניות כאחד בעתירה שביקשה לשלול את התקצוב מהישיבות.

בשנים האחרונות היה סמוטריץ' שותף, יחד עם ארגונים נוספים בהתיישבות, בהובלת המאבקים הציבוריים נגד המהלכים המדיניים, ובכלל זה נגד הקפאת הבניה ביהודה ושומרון, נגד שחרור מחבלים ועודסמוטריץ' משמש גם כנציג ציבור במליאת מועצת העיתונות וכחבר הנהלה בעוד מספר גופים כדוגמת תנועת קוממיות וישיבת בני חייל בקדומים.

מרכז מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה יתכנס ביום ראשון בעוד כשבוע וחצי כדי לבחור את מועמדי המפלגה לכנסת הבאה. המועמדים שייבחרו ישובצו ברשימה המאוחדת עם מפלגת הבית היהודי.