''לגבורה לא תהיה חקירה''

יו"ר הבית היהודי במסר ללוחמי גבעתי: "שמרתם עלינו ואנחנו נשמור עליכם". על הבחירות: "אנו לא אובייקטיביים אלא תמיד בעד המדינה".

יוני קמפינסקי , ח' בטבת תשע"ה

בנט בכנס של אילת שקד בת"א
בנט בכנס של אילת שקד בת"א
צילום: יוני קמפינסקי

בנט מגיב לביקורת על חיילי גבעתי

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, התייחס הערב בכנס הבחירות של יו"ר הסיעה ח"כ איילת שקד, לסרטים מפעילות של חטיבת גבעתי במבצע צוק איתן, והזכיר את הביקורת שהושמעה נגד המח''ט עופר וינטר.

"אנחנו מול חמאס. גבעתי פועלים ברצועה ומתקרבים לבית ויש התקלות ובה נהרגים בניה שראל - מפקד סיירת גבעתי והקשר ליאל גבעולי ובאותו אירוע נחטף הדר גולדין. מה ששומעים מאותו רגע זה שהחטיבה הסגולה היא חטיבה של גבורה.

"באותו רגע מפקד החטיבה בקור רוח ובעוז ובחתירה למגע ובגבורה, נותן הוראת התקפה כדי להגיע להדר וכל החטיבה פועלים בדיוק כמו שהיינו מצפים מלוחמי צה״ל, בדיוק כמו שלמדנו ממאיר הר ציון ומלוחמי צה"ל לדורותיו - לא משאירים חייל בשטח.

"המלחמה מסתיימת ובמהלך אותו אירוע מגיעים גם לחפצים של הדר גולדין אבל לפחות יודעים שהוא לא נעדר וחטיבת גבעתי יוצאת הביתה''.

בנט העביר מסר ללוחמי חטיבת גבעתי. ''אתם שמרתם עלינו בעזה ואנחנו נשמור עליכם עכשיו. אין לנו זכות לפגוע בשערה משערות ראשם של לוחמינו. בזמן שספגנו טילים אתם נלחמתם בחזית כדי לעצור את זה. כאן בתל אביב עפו הטילים, נתתם הכל בשבילנו ואנחנו ניתן כל מה שאפשר בשבילכם''.

"עם ישראל כולו לא מבולבל כמו מי שמנהל את העליהום. עם ישראל כולו יודע מי אתם ומודה לכם מכאן. לגבורה לא תהיה חקירה", הבטיח.

השר בנט התייחס למערכת הבחירות ותקף מפלגת העבודה. "השמאל חי בניינטיז. אנחנו העתיד של מדינת ישראל. לפני 40 דקות הייתי בכנס תעשיינים. ישבתי ליד אברהם כץ עוז. הוא סיפר לי 'אני מפא"יניק, הקמתי את אלמוג ואת בית הערבה את רימונים ומגדלים וכוכב השחר''. מפלגת העבודה התגאתה כל כך. איפה העבודה של אז ואיפה העבודה של היום?

"אז בעשיה והיום בהתנצלות. אנחנו לא מתנצלים. הבחירות האלה הן בין מי שמתנצל ומי שמרים את הראש בין מי שמדבר פוליטיקלי קורקט לבין מי שמדבר אמת. בין מי שאובייקטיבי לבין מי שבעד מדינת ישראל וכולנו פה בעד המדינה. אנחנו לא אובייקטיבים. 

"משהו מאוד טוב קורה בעם ישראל והבית היהודי הוא הביטוי לסחף הזה", הוסיף השר, "הסחף הזה לבית היהודי הוא כי אנחנו מדברים ישר, אומרים את האמת".