הפרקליטות נגד שחרור אתי אלון מהכלא

המדינה מתנגדת לשחרורה המוקדם של אתי אלון שהורשעה במעילת ענק ונידונה ל-17 שנות מאסר.

אורלי הררי , י' בטבת תשע"ה

אתי אלון
אתי אלון
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז עתירה כנגד החלטת ועדת השחרורים לשחרר על תנאי את אתי אלון ממאסר.

בתחילת השבוע, החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר כי אלון, שהורשעה במעילת כרבע מיליארד שקלים מהבנק למסחר, תשוחרר מהכלא. אלון נידונה ל-17 שנות מאסר וריצתה כבר 12 שנים מתוכן.

על פי העתירה, המדינה מתנגדת לשחרורה המוקדם ממספר סיבות, ביניהן העובדה שכספי הבנק למסחר מימנו, הניעו והעצימו ארגוני פשיעה ואף שימשו לביצוע עבירות רבות נוספות על ידי ארגוני פשיעה. למרות חלוף השנים, כספי הבנק למסחר עדיין ממשיכים להניע ארגוני פשיעה וסכסוכים, ועד היום לא נחשפה התמונה המלאה של "נתיבי הכספים".

כמו כן, מתנגדת המדינה לשחרורה המוקדם של האסירה, מכיוון שבהליך הפלילי נקבע כי עליה לשלם קנס בגובה של 5 מיליון שקלים ובמהלך כתיבת העתירה הסתבר למדינה כי האסירה ביקשה כבר ב- 2007 להכריז עליה כפושטת רגל ואף ניתן צו המכריז עליה ככזו. נתון זה לא הוזכר בטיעוני האסירה בפני ועדת השחרורים ולא בכדי. האסירה הייתה חייבת ליידע את הוועדה על צו הכינוס שנפתח שנים קודם וחשיפת נתון זה היה מחייב את הוועדה ליתן משקל גבוה יותר לאי תשלום מלוא הקנס בעתיד.

"אי תשלום מלוא הקנס בפועל מהווה למעשה אי ריצוי העונש ואי החזרת החוב לחברה. מעבר לכך התנהלות זו של האסירה מהווה דוגמא נוספת ליכולתה של האסירה לנהוג באופן מניפולטיבי וליצור מצג שווא כאילו בכוונתה לשלם את מלוא תשלום הקנס", נכתב בעתירה. 

יצוין כי אם העתירה לא הייתה מוגשת - אלון אמורה הייתה להשתחרר ביום ראשון, לאחר שעונשה קוצר. עכשיו יתעכב השחרור עד החלטת בית המשפט.