וורצמן: להפסיק להתנצל על בנייה בשומרון

סגן שר החינוך סייר במוסדות חינוך בשומרון. ''אנו נמצאים בפתח בחירות גורליות למדינת ישראל. אין אפשרות שהקפאת הבנייה תימשך''.

עדו בן פורת , י"ג בטבת תשע"ה

וורצמן באלון מורה
וורצמן באלון מורה
צילום: דוברות

סגן שר החינוך, אבי וורצמן (הבית היהודי) סייר היום (ראשון) במוסדות חינוך בשומרון.

את יום הסיור פתח וורצמן במועצה המקומית אלקנה במפגש עם ראש המועצה אסף מינצר, חבר המועצה אוריאל וייס, מחזיקת תיק החינוך הודי בורדוביץ, מנהלת אגף החינוך פועה כהן, מזכיר המועצה אסף שפירא, מנהלת הפרויקטים ענת פרידמן ומנהלת המתנ"ס איריס אייזנברג-זפט. 

לאחר מכן ביקר סגן שר החינוך בישיבת מערב השומרון- ימ"ה ושוחח עם התלמידים על חשיבות חיזוק עולם התורה דווקא בעת הזו. בהמשך ביקר אלון מורה ובישיבת ההסדר שבישוב.

במהלך הסיור אמר סגן השר וורצמן למתיישבים כי "אנו נמצאים בפתח בחירות גורליות למדינת ישראל. אין אפשרות שהקפאת הבנייה תימשך ועלינו לפעול לכך שהבנייה בשומרון ובכל הארץ תימשך ותגבר ללא כל התנצלות מצדנו".

בנוגע למשימות העומדות בפניו בעת הזו במשרד החינוך אמר סגן השר וורצמן כי "לאורך כל הדרך פעלתי לחיזוק עולם התורה במעמדי כסגן שר החינוך, כעת כמ"מ האחראי על המשרד אמשיך בפעילות זו ביתר שאת".

דוידי בן ציון, עוזר ראש המועצה האזורית שומרון אמר במהלך הסיור כי "אבי לא צמח במגדל השן או בעולם דיבורים מנותק ממעשה. אני מקווה שבקדנציה הקרובה נהנה ממנו כשר החינוך, כי מחנך אמיתי הוא מי שיודע לא רק ללמד אלא גם ללמוד וליישם בעצמו''.

לאחר מכן סייר סגן השר וורצמן באריאל יחד עם יו"ר הבית היהודי בעיר איתי אהרון. בביקור בישיבת ההסדר "נצר מטעי" אמר ראש הישיבה הרב ציון טוויל כי "יש לנו הרבה הכרת הטוב לסגן השר וורצמן על כל פועלו. יש תפקיד גדול לאנשים שיודעים מהי הדרך. החינוך הוא מה שטמון בנפש האדם, ואנחנו צריכים להמשיך לחזק את עולם התורה במיוחד בעת הזו".