ותיקי הסיירת מפרגנים לרב רונצקי

במפגש של ותיקי סיירת שקד הופנתה חלק מתשומת הלב של הנוכחים למי שהיה מפקד פלוגה בסיירת במלחמת יום כיפור. "איש צנוע ונחוש".

חזקי ברוך , י"ג בטבת תשע"ה

הרב רונצקי ככנס בוגרי סיירת שקד
הרב רונצקי ככנס בוגרי סיירת שקד
צילום: יח''צ

במפגש של ותיקי סיירת שקד שנערך ביום חמישי האחרון בקיבוץ רמות מנשה, חלק מתשומת הלב של הנוכחים הופנתה למי שהיה מפקד פלוגה בסיירת במלחמת יום כיפור, אך לא בגלל עברו בסיירת.

הרב אביחי רונצקי, המתמודד בימים אלו בפריימריז של מפלגת הבית היהודי, קיבל תמיכה רחבה מאלו שהיו פקודיו בזמן שהיה מפקד פלוגה. חלקם הפתיעו אותו והודיעו שהתפקדו לבית היהודי כדי להצביע עבורו.

בין התומכים היו גם מוטי שקלאר. "ישנה חשיבות אדירה שאדם עם חזון וערכים, וגם עם קבלות בשטח של ביצוע, יהיה בכנסת. מה שמניע אותו הוא הרצון לקדם את נושא הזהות היהודית ולהשפיע על פני החברה", אמר.

אריק שור, שהיה חייל של הרב רונצקי בסיירת שקד תיאר אותו כ"אדם ערכי ואמיץ, מפקד ואיש חינוך אשר טיפח את המחויבות של מאות לוחמים למדינה ולערכיה - הוא אדם הראוי להיות בהנהגת המדינה".

ראש העיר הוד השרון, חי אדיב, גם הוא נמנה על בוגרי הסיירה, סיפר לערוץ 7 על החבר והמפקד. "רונצקי היה מ"פ שלי שאני הייתי מפקד מחלקה בסיירת. איש צנוע ונחוש והכי חשוב ערכי מאוד. התחנכתי על בירכיו והפכתי לקצין בכיר בצה"ל".

 "אני מפריד בין דת ופוליטיקה", אומר אדיב שהיה שייך בעבר למפלגת קדימה וכיום משתייך לעבודה, "אבל רונצקי לפני היותו רב הוא קודם כל מפקד ואיש ערכי שיכול לתרום בכנסת ישראל. כמו שיש לו זכות בחירה יש לו את הזכות להיבחר, להשפיע ולגשר בין גווני החברה הישראלית".