הנגיד החרדי יוביל אחדות?

הנגיד החרדי שלמה רכניץ נועד הבוקר עם אריה דרעי ומנסה להוביל אחדות בין המפלגות החרדיות. הפוליטיקאים החרדים מביעים פסימיות.

חיים לב , ט"ו בטבת תשע"ה

נתניהו הונה אותנו. ח"כים חרדים
נתניהו הונה אותנו. ח"כים חרדים
פלאש 90

למרות הקושי, יש מי שעדיין לא אמר נואש מלנסות לגבש רשימה חרדית מאוחדת לקראת הבחירות הקרובות.

הנגיד החרדי שלמה רכניץ הנחשב למקורב מאד למנהיג הציבור הליטאי הרב שטיינמן, נועד הבוקר (שלישי) ארוכות עם אריה דרעי כשהוא מנסה להוביל אחדות בין המפלגות החרדיות.

רכניץ נועד עם דרעי ועם רעייתו ובהמשך עם דרעי בארבע עיניים. רכניץ אומר למקורביו כי הוא מתכוון "לעשות הכל" כדי להשכין שלום בין כלל המפלגות החרדיות.

עם זאת, במפלגות החרדיות הביעו הבוקר פסימיות באשר להיתכנות האיחוד בין המפלגות החרדיות. "איחוד שלא יכלול את כלל המפלגות החרדיות כולל אלי ישי ו'בני תורה' אינו איחוד אמיתי. וכל עוד בש"ס מהלך האחדות לא יקרום עור וגידים, איני רואה כיצד איחוד אחר מבשיל לכלל מעשה", אמר גורם בכיר.

רכניץ נחשב לאחד התורמים הגדולים לעולם התורה החרדי, ובמיוחד לישיבות ולכוללים הליטאיים. באחרונה אף דווח כי הוא הרים תרומה הגונה לקמפיין הבחירות של נתניהו.

בתוך כך, 'יתד נאמן', הביטאון הליטאי, פרסם באופן בולט יחסית תמונת ניחום האבלים של הרב שטיינמן במעונו של ראש מועצת החכמים של ש"ס הרב כהן, מה שיכול אולי לרמוז על התקרבות ראשונה בין המפלגות.