באים להתנדב ולסייע גם בשלג

במטה השלג של יד שרה מגיעים עשרות מתנדבים לסייע ליולדות ולחולים, "יש מתנדבים שהלכו ברגל בשלג במשך שעה והכול כדי לעזור".

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ה

מוקד השלג של יד שרה
מוקד השלג של יד שרה
צילום: חזקי עזרא

מטה השלג ביד שרה בירושלים נפתח הבוקר (רביעי) למזג אויר סוער.

שרשרות הורכבו על 'נכוניות' להסעת אנשים, בכיסאות גלגלים ועל רכבי שירות והשנה אף הצטרפו בעלי רכבי שטח מירושלים ומרחבי הארץ.

מזג האוויר הסוער לא עצר את הלקוחות להגיע ליד שרה ולשאול ציוד רפואי - מחוללי חמצן, כיסאות גלגלים ואף משאבת חלב ועריסה לתינוק.

בין השואלים פגשנו את יצחק משכונת פסגת זאב שאשתו ילדה אמש, "כל החנויות בירושלים סגורות ואני שמח שיד שרה יכול לתת לנו מענה ולאפשר לתינוק שלנו להגיע למיטה מתאימה בדיוק בשבילו".

גם יוסף דן תושב ירושלים הגיע לשאול ארבעה בלוני חמצן לשכנה חולה, המתקשה בנשימה, "החלטנו במשפחה לעזור לשכנה שלנו. אנו חוששים שאולי תהיה הפסקת חשמל כמו בשנה שעברה. הגעתי עם הרכב שלי ואני ממהר לחזור עוד לפני שהסופה תתחזק", הוא סיפר.

במהלך הביקור במוקד השלג אני פוגש את יוסי ואהרון המקבלים קריאה במוקד ליולדת שרוצה להתפנות לבית חולים ולחתן שרוצה שיאספו אותו לחתונה המתקיימת הערב באולם חתונות בכניסה לירושלים.

מנהל מטה השלג ביד שרה, ישראל אוחיון מספר בראיון לערוץ 7, "נערכנו לסופה כבר לפני שבוע. אנחנו צפויים לקבל 500 עד 1000 קריאות בימים הקרובים. מיולדת שרוצה להתפנות לבית חולים עד אדם שזקוק לבלוני חמצן או אישה שזקוקה למשאבת חלב. אנחנו מקבלים הרבה פניות של מתנדבים יש כאן מתנדבים שהלכו ברגל בשלג במשך שעה והכול כדי לעזור".

בין המתנדבים הרבים שהגיעו היום, הגיעה גם פלורה סיבוני המתנדבת ביד שרה כבר 9 שנים, "גם בשנה שעברה בסופה הקשה הגעתי להתנדב. יש לי ילד של שלג אז אני יודעת כמה אנחנו יכולים לתרום כאן לאנשים שנתקעו ללא ציוד רפואי ולא יכולים לקבל מענה בשום מקום".

בשבוע האחרון הועברה כמות גדולה של ציוד רפואי לכלל סניפי יד שרה, כך שהמתנדבים יוכלו לשרת את תושבי השכונות והיישובים במהירות.

אנשים הזקוקים להגיע לטיפולים רפואיים דחופים יכולים להתקשר 6444*.