הרב הרפורמי מודאג מהבית היהודי

"מתחת לתדמית המשעשעת והשובבה שהמפלגה מנסה ליצר, מסתתרות דעות חשוכות ויהדות חד ממדית", קובע קריב מומלץ החוג הגאה במפלגת העבודה

ידידיה בן אור , י"ז בטבת תשע"ה

מודאג. קריב
מודאג. קריב
יח"צ

הרב הרפורמי גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית, המתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה, מביע היום (חמישי) דאגה מסרטון שפורסם באתר 'כיפה' ובו שוללים מועמדי הבית היהודי נישואין בין זוגות חד מיניים.

לדברי קריב, "היה צריך רק מעט זמן וסבלנות כדי לחשוף את פרצופה האמיתי של מפלגת הבית היהודי. מתחת לתדמית המשעשעת והשובבה שהמפלגה מנסה ליצר, מסתתרות דעות חשוכות ויהדות חד ממדית".

"הגיע הזמן שהציבור יבין שהניסיון ליצר תדמית צעירה ומגניבה נועד לטשטש את האג'נדה הפוליטית הקיצונית של הבית היהודי, כדי למשוך למפלגה קהלים חדשים", הוסיף.

קריב ציין, כי "הסרטון באתר כיפה הוא ההוכחה כי לא רק רבניה הקיצוניים של הבית היהודי מציגים יהדות מסתגרת וחשוכה, אלא רוב המתמודדים בה מאמינים שאפשר לפגוע בזכויות היסוד של אזרחי ישראל, בזכות לשוויון ובמעמדן של המשפחות הגאות".

קריב הוא מומלץ של 'החוג הגאה' במפלגת העבודה. בין הישגיו האחרונים בתחום, הניצחון בבג"ץ לתקצוב פעילויות הבית הפתוח בירושלים. במסגרת תפקידו פועל מזה שנים להעניק לזוגות חד-מיניים ולמשפחותיהם זכויות ומעמד שווה.

במסגרת תפקידו כרב רפורמי קריב "חיתן" בעבר זוגות בני אותו מין שהחליטו לבוא בברית הנישואין.