לקראת שבת: להקדים את השימוש במכשירי חשמל

חברת החשמל קוראת להשתמש במכשירי החשמל באופן מושכל, במיוחד בערב שבת. החברה ממשיכה לפעול במתכונת חירום.

ניר הר זהב , י"ח בטבת תשע"ה

מתקנים חשמל בשומרון
מתקנים חשמל בשומרון
צילום: יחזקאל בלומשטיין

בהערכת מצב של חברת החשמל שהתקיימה הבוקר (שישי) בחדר המצב הארצי של החברה הוחלט כי בשל מזג האוויר הסוער החברה תמשיך לפעול במתכונת חירום.

בדיון השתתפו שר התשתיות סילבן שלום, יו"ר חברת החשמל האלוף במיל' יפתח רון-טל ומנכ''ל החברה אלי גליקמן,

חדרי המצב ימשיכו להיות פתוחים במהלך סוף השבוע, הצוותים המתוגברים יישארו, ביטול החופשות נשאר בתוקף ותגבור של מוקדי השירות 103 נותר בעינו.

בחברת החשמל קוראים לציבור להיזהר מחוטי חשמל קרועים ולדווח על מפגעים ותקלות באמצעות מרכזי השירות 103, אתר האינטרנט, דף הפייסבוק והאפליקציה של חברת החשמל.

כללי בטיחות בבית: לא לייבש כביסה על מכשירי חימום, לא להניח מכשירים פולטי חום (מטענים, מחשבים ניידים) על שמיכות או חומרים דליקים אחרים, להימנע מלהשאיר שמיכות חימום מופעלות במשך כל הלילה ובשום פנים ואופן לא להשתמש במכשירים פגומים. תנורי "ספיראלה" , באם הם מופעלים, חייבים להיות יציבים ובעלי רשת הגנה.

חברת החשמל מבקשת, לקראת ערב שבת, להשתמש בחשמל באופן מושכל.

בטרם כניסת השבת, מומלץ להסיט, ככל האפשר, את הפעלת המכשירים כמו מכונת כביסה, מייבש כביסה, תנור בישול ואפייה למועד מוקדם יותר. חלוקת העומסים תוריד את שיאי הביקוש הנקודתיים. כמו כן, במהלך השבת יש להקפיד להימנע משימוש בו זמני של מכשירי חשמל רבים.

לאור מזג האוויר הסוער והעומס בביקושים לחשמל, פועלים צוותי חברת החשמל בכוננות מיוחדת הכוללת תגבור העובדים בשטח, על מנת לתת מענה מיידי ככל הניתן לתיקון תקלות ולגידול בביקושים. בד בבד, החברה פועלת להגיע להבנות בנוגע לתיקון תקלות באספקת החשמל לשכונות החרדיות לאחר כניסת השבת, מאחר שבמקרים רבים מדובר בפיקוח נפש.