תמיכה רחבה ומפתיעה בשרה אליאש

שרה אליאש זוכה לתמיכה לא רק מצד רבנים ואישי ציבור אלא אפילו מח"כים לשעבר כולל במפלגת שינוי.

אורלי הררי , י"ח בטבת תשע"ה | עודכן: 21:50

שרה אליאש
שרה אליאש
צילום: יח"צ

שרה אליאש, המתמודדת בימים אלה בבחירות המקדימות ברשימת הבית היהודי לכנסת, זוכה לתמיכה רחבה מצד אישים בציונות הדתית ולא רק.

ח"כ איילת שקד אמרה בימים האחרונים כי היא מכירה את אליאש עוד מימיה כסגנית יו"ר מועצת יש"ע. "שרה היא אשת אשכולות, אישה יצירתית וערכית שיש לה יכולת השפעה על מגזרים שונים ומגוונים. הערכים שהיא מביאה איתה הם ערכי הליבה של הבית היהודי, בחינוך ובטיפוח הזהות היהודית".

לשקד הצטרף סגן שר הדתות ח"כ הרב אלי בן דהן, "יצא לי להכיר את שרה אליאש בכמה מישורים בהם עסקתי. בין היתר פעלנו יחד במועצת הרבנות הראשית ובבחירת הרבנים הראשיים. התרשמתי משרה כי היא עשתה ועושה רבות לקידום הדברים בהם כולנו מאמינים. אשמח לראותה לצידי בכנסת הבאה".

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן העלה על נס את פעילותה החינוכית, "אם מדברים על חינוך, אז ודאי שכדאי להזכיר את שרה אליאש. שרה עסקה בחינוך כל חייה; היא הקימה את מוסדות החינוך הראשונים בשומרון והובילה את אולפנת להב"ה לקדמת הבמה בחינוך הדתי. במהלך עבודתה זכתה שרה בפרסים חשובים ויזמה מהלכים חינוכיים פורצי דרך כמו המסע בארץ לתלמידים שאינם נוסעים לפולין, פתיחת מגמות קולנוע ותקשורת לראשונה בחינוך הדתי, קידום לימודי המדעים ועוד. בקדנציה הקרובה אשמח לראות את שרה פועלת עמנו בזירה החינוכית, בה היא מנוסה כל כך".

ולא רק חברי כנסת. המתמודד זאב שוורץ, מנכ"ל ארגון 'תורה מציון' סיפר כי ''את שרה אליאש זכיתי להכיר באופן אישי. מדובר באישה יוצאת דופן, בעלת השפעה, רחבת אופקים ואשת עשייה שנרתמת בכל כוחה. שרה היא אחת שהיית רוצה שתהיה בצמתים החשובים של ההכרעה. הצלחתה של שרה היא הצלחתו של המחנה האמוני לאומי''.

משה סלומון, מנכ"ל עמותת 'הנני' המתמודד אף הוא, אמר "שרה אליאש היא מועמדת ראויה וחשובה בבית היהודי. את שרה אני מכיר שנים רבות כמי שניהלה את אולפנת להב"ה, שהייתה חלוצה בתחום שילוב בנות הקהילה האתיופית בחינוך הדתי. שרה השקיעה רבות בקידומן של התלמידות יוצאות אתיופיה ועודדה אותן לקחת חלק בתחומי השפעה שונים. שרה מחנכת מצוינת, היא פועלת לאור ערכים חשובים מאוד ואני מאחל לה הצלחה בכנסת ישראל".

לתיכה הצטרף גם דורון דנינו המייצג את אנשי הצפון ומתמודד ברשימה. גם המתמודד נחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי שיבח את אליאש, "הצלחתה של שרה בפיתוח האולפנה אותה הקימה, ובהפיכתה לאבן שואבת לתלמידות מכל הארץ, ידועה ומוערכת. שרה מביאה עמה ל'בית היהודי' ניסיון חינוכי רב ותבונה בהובלת תהליכים חברתיים עמוקים. אין לי ספק בתרומתה החיובית לסיעה בכנסת גם בדיונים מעשיים וגם בשאלות הגות וחזון".

תמיכה מפתיעה נוספת הגיעה דווקא מכיוון מפלגת שינוי. חברת הכנסת לשעבר אתי לבני מ'שינוי' ששותפה עם שרה אליאש לפעילות במסגרת בית המדרש 'קולות' כתבה לחבריה, "אני שמחה לספר כי במפגש האחרון שרה אמרה לי שהיא מתמודדת לכנסת ושחלק משמעותי מהחלטתה הוא בעקבות המלצתי החמה לה להיכנס לחיים הפוליטיים. שרה היא בעייני תוספת מכובדת ומשמעותית לחיים הפוליטיים, למרות שמדובר במפלגה שלא עולה בקנה אחד עם עמדותיי ואמונותיי".

גם סגן שר החינוך לשעבר משה פלד הודיע על תמיכתו בשרה אליאש, "שרה אליאש היא דוגמא ומופת כאשת חינוך וכמנהיגה. שרה משלבת בחייה האישיים והציבוריים את הערכים הציוניים-הלאומיים. שרה מייסדת האולפנה הראשונה בשומרון, פורצת דרך בשדה החינוך הדתי וביוזמות חינוכיות חדשניות כגון מגמת תקשורת ראשונה בחינוך הדתי והובלת קליטת העלייה. שרה מיוחדת בקשרים החברתיים עם כל גווני הציבור הישראלי והיא פתוחה וקשובה לדעות שונות. נוכחותה בכנסת תעשיר ותשפיע על איכות השלטון והשיח הציבורי. אשרינו שיש לנו נשים כאלה".

כזכור, השבוע פרסמו רבנים בציונות הדתית תמיכה בשרה אליאש. בין הרבנים - הרב חיים דרוקמן, הרב צפניה דרורי, הרב אלי סדן ורבנים נוספים.

לרבנים הצטרפה גם ברכתה של הרבנית רבקה שפירא, ראש מדרשת ׳שובה׳ שכתבה לאליאש כי היא מחזקת את ידיה בהתמודדות ומתפללת להצלחתה: ״שרה אליאש היא בעלת מעוף, חזון וראיה רחב. שרה מיטיבה בכל תחום בו היא עוסקת ותמיד במטרה להעלות את החברה למקום גבוה יותר. מהיכרותי עם שרה נוכחתי לגלות כי יש בה רגישות חברתית וכי היא חותרת ביצירתיות למצוא פתרונות למצבים מורכבים״.

אליאש עצמה הגיבה לדברים ואמרה "התמיכה הרחבה מאוד מרגשת אותי. בשבועות האחרונים אני, כמו שאר חבריי המתמודדים עוברים מידי ערב מכנס לפנאל ומפנאל לחוג בית ומשם לראיון וחוזר חלילה. זה לא קל, אבל היתרון בכך הוא שזוכים להכיר אנשים ולשמוע אותם. אני משוכנעת שהציבור ייבחר את הטובים ביותר מבין המתמודדים ומאחלת לכולנו הצלחה כמפלגה גדולה ומשפיעה בבחירות לכנסת".