הרב עמאר לרבה של צרפת: "לבנו אתכם"

"מי יתן שיתעורר לבם של מנהיגי עולם לפקוח עיניהם, להעמיד את הטרורסטים במקום הראוי להם", כתב רבה של ירושלים לרבה של פריז.

חיים לב , כ' בטבת תשע"ה

הרב שלמה עמאר
הרב שלמה עמאר
סטודיו זר

רבנים ואישי ציבור רבים התקשרו ביממה האחרונה ושיגרו מכתבי חיזוק לרבה של צרפת, הרב חיים קורסיה, בעקבות הרצח במרכול הכשר בפריז, במטרה לעודד את רוח הקהילה היהודית המקומית.

הראשון לציון הרב שלמה עמאר שיגר הבוקר (ראשון) מכתב לרבה של צרפת ובו הוא מביע הזדהותו עם הכאב. "באתי לומר לכם שכל עם ישראל בארץ ישראל ובעיר ירושלים איתכם יחד כואבים ודואבים השריפה אשר שרף ה' בצרפת, בקום עלינו אדם בליעל, אנשי דמים ומרמה, טרוריסטים שפלים ופחדנים ששפכו דם נקיים חפים מכל פשע, באכזריות ובבורטליות, בני עולה שחרטו על דגלם לרדוף ילדים וחסרי אונים, חפים מפשע", כתב.

במכתבו הדגיש הרב כי מדובר בבעיה כלל עולמית. "ומי יתן שיתעורר לבם של מנהיגי עולם לפקוח עיניהם, להעמיד את הטירורסטים במקום הראוי להם, ולא לראות את זה כבעיה פנימית של מדינת ישראל לבדה, אלא זו מכה עולמית שאינה מבחינת בין עם לעם ובין טוב ורע".

את מכתבו חתם הרב עמאר בדברי חיזוק. "כולנו מפילים תחינתנו לפני ה' ברוך הוא, שיחזק אותכם ויעודד וינחם את המשפחות השכולות, ויהפוך אבלם לשמחה וששון, ונסו יגון ואנחה, ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרותינו די ולצרות כל עם ישראל די ויושיענו תשועת עולמים בחסד וברחמים".

עם צאת השבת שוחח אף ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) עם רבה הראשי של צרפת ואמר לו כי היהדות הנאמנה בארץ ישראל, עומדת ברגעים כואבים וקשים אלו יד אחת עם יהדות צרפת בעקבות הפיגוע הקשה, בו נרצחו ארבעה יהודים בשעה שערכו את קניותיהם לשבת.

"אנו בטוחים וסמוכים שבני הקהילה היהודית בצרפת, יוכלו לעבור את התקופה הקשה הזאת מתוך אמונה איתנה ולא יוספו לדאבה עוד. היהדות הנאמנה בארץ ישראל עומדת הכן לסייע ליהודי צרפת בכל דבר וענין", הוסיף פרוש.