מי יהיו מועמדי תקומה?

כ-110 חברי מרכז תקומה בחרו הערב בהצבעה חשאית את המועמדים שישתלבו ברשימת הבית היהודי. התוצאות - בהמשך הערב.

עדו בן פורת , כ' בטבת תשע"ה

בחירות באיחוד הלאומי
בחירות באיחוד הלאומי
צילום: אריק בן שמעון

כ-110 חברי מרכז מפלגת ''תקומה-האיחוד הלאומי'' קובעים הערב (ראשון) מי ישולב ברשימה המאוחדת עם מפלגת הבית היהודי. התוצאות המלאות יפורסמו בהמשך הערב.

חברי המרכז, חלקם ותיקים מאוד, שנבחרו לפני שנים רבות על ידי מזכירות "תקומה" שמונה 38 אנשים, הגיעו לבית הארחה בבית וגן שבירושלים ומימשו את זכותם בהצבעה חשאית. השר אורי אריאל הוא המתמודד היחיד על תפקיד יו"ר המפלגה.

בסמוך למתחם בו נערכות הבחירות, התקיים יריד דירות. שר הבינוי אריאל שוחח עם המבקרים ובין היתר התייחס להליך הבחירות ולאירועים בצרפת. "אנחנו בוחרים הערב נבחרת מצוינת של חברי כנסת שימשיכו לשמור על עם ישראל וארץ ישראל ולבנות אותה לאורכה ולרוחבה.

"נשמור על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, חברתית יותר וצודקת יותר. נמנע חקיקה אנטי דתית או פגיעה בצביונה היהודי ונקדם את כלל ערכי הציונות הדתית״, הדגיש.

בנוגע לאירוע הטרור בצרפת אמר אריאל כי "מדינת ישראל הייתה ותהיה לעד ביתם של כל יהודי העולם. ואנו מחכים להם כאן בישראל בזרועות פתוחות. הנחיתי כבר לפני שנה את אנשי משרדי להיערך לגל עליה גדול ואני אציג את התוכנית בימים הקרובים. הפיגוע בצרפת מוכיח שוב כי האנטישמיות לצערנו לא מתה ויש להמשיך ולהילחם בה בכל האמצעים״.